Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyesek e a mondataim angolul?

Helyesek e a mondataim angolul?

Figyelt kérdés

If you will be a businessman,you will must travel a lot.

I have to learn by a private teacher,but I no longer go to him.

She begged me to don’t leave her,but I don’t love het yet.

He lead me to steal the money and compel me to give him.



2018. dec. 7. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Hú hát jobb lenne ha leírnád magyarul is, hogy mit akartál mondani, így egy-kettőnél kicsit nehéz kijavítani
2018. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ha üzletember leszel,sokat kell majd utaznod

Valamikor magántanárnál tanultam,de már nem járok hozzá

Könyörgött nekem,hogy ne hadjam el,de én már nem szeretem őt

Rávett,hogy lopjan el a pénzt és arra kényszerített hogy adjam neki

2018. dec. 7. 21:59
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Jujujujujuj, baromi rossz! Hány éve tanulsz te angolul? Mondjuk, magyarul se tudsz írni. Hagyjam az -gyj.

Egyszerűen a tanult szabályokat nem tartod be és nem figyelsz oda. 1.

I. conditional, tanultátok, hogy az egyik tagmondatban jelen idő van, a másikban jövő. Nincs mind a kettőben will! Az if után jelen kell: If you are a businessman... Will must olyan nincs! A must-hoz nem rakhatsz be másik segédigét! Jövő időben will have to.

2. A have to mióta jelenti azt, hogy korábban? A korábban az used to! És nem by a private teacher, mert nem általa tanultál vagy mellette, hanem vele. I used to learn with a private teacher, but I don't go to his classes any more.

3. A begged után főnévi igenév van. A főnévi genévben nincs don't. Ha tagadod, akkor not to. She begged me not to leave her. A yet ide nem passzol. Az kérdésben jelenti azt, hogy már. Tagadásban any more. Tehát I don't love her any more.

4. Lead az ide nem passzol. A műveltetés például a get. He got me to steal the money. Compel jelen idő. A mondatod múlt idő, nem? He compelled me to give it (ki kell tenni a tárgyat, amit a magyarban a tárgyas ragozással fejezel ki) to him.

Inkább csak járjál ahhoz a magántanárhoz továbbra is, és még rengeteg mondatot fordíts, de olvass is rengeteg eredeti szöveget. És figyelj oda a szabályokra és azok alkalmazására.

2018. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Először magyarul kellene megtanulnod. Pl.: Helyesek-e a mondataim angolul?

Az írásjelek után (a vesszők után is) hagyni kell egy-egy szóközt. A mondat végére is kell vagy pont, vagy kérdőjel, vagy felkiáltójel.

Ha az angolt nézzük, a "you will must travel a lot" se semmi... :) 3-as jól írja, érdemes figyelni a szavait.

2018. dec. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De mindkét mondtatban jovő idő van.Azt kell lefordítanim,hogy “Ha üzletember leszel,akkor sokat kell majd utaznod”

Akkor az If you will be a businessman

2018. dec. 8. 00:11
 6/24 A kérdező kommentje:
Középfokon akarok nyelvvizsgázni legkésőbb tavaszra
2018. dec. 8. 00:13
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem érted meg, amit mondok? Tankönyv, nyelvtankönyv, tanóra? Az I. conditional-ben nincs mindkét tagmondatban will. Az angol nyelv nem magyar. A magyarban így működik, az angolban meg nem. A II. conditional-nél (ha az mond neked valamit) se egyforma a 2 fele, az egyik múlt idő, a másik would, a magyarban meg pont ugyanaz a -na,-ne,-ná,-né mind a két fele.

Manapság már szinte semmi tudásra is megadják a nyelvvizsgát, a szövegértésed lehet jó, uram bocsá még a beszédkészséged is, de nyelvtanilag igen messze vagy a B2-n elvárható szinttől.

2018. dec. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

When you become a businessman, you’re compelled to travel extensively. / when you’re a businessman, you’re required to travel a lot.

She begged me not to leave her but I don’t love her anymore.

He made me steal the money and forced me to give it to him.

2018. dec. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom mik ezek a conditionalok

Én suliban nem tanultam angolt.Az angol nyelvtudásom azon alapszik,hogy angol nyelvű zenéket hallgattam meg régebben WoW-oztam.Illetve nyárin elkezdtem tanárhoz járni hogy letegyem angolbol a nyelvvizsgát.Kell a többletpont.

Németből van egy nyelvvizsgám,de a nyelvtant még annyira sem tudtam ott,mint itt az angolban,a német sokkal bonyolultabb.A szövegértés megy,a nyelvtan a szivatós

2018. dec. 8. 02:33
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

"nyárin elkezdtem tanárhoz járni hogy letegyem angolbol a nyelvvizsgát"

És az a tanár nem mondta, hogy ha a jövőről beszélsz, az if-es mondat if-es részében akkor is jelent kell használni? Pont így fogja azt kifejezni, amit szeretnél, vagyis hogy Ha üzletember leszel, stb.:

If you are a businessman, you will have to travel a lot.

vagy

If you become a businessman, you will havet to travel a lot.

2018. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!