Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban kérdésnél mindenképp...

Angolban kérdésnél mindenképp kell a did használata?

Figyelt kérdés

Pl ki játszotta a főszerepet?

Who did play the main role?

Who played the main role?



2019. jan. 31. 18:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Nem vagyok expert angolból, de az első mondat hülyén hangzik, a második a helyes.

A did az egyszerű múltban van, úgyhogy nem, nem kell minden kérdéshez did szócska.

2019. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Who played the main role?

Did XY play the main role?

2019. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Alanyra kérdezésnél nem kell, itt meg épp az történik.

Meg még a whose?

2019. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha van kérdőszó (esetünkben a who) a mondatban, akkor nem kell a do (did) segédige. Akkor kell bele, ha nem segédigeként szerepel a mondatban (pl. who did the work?).
2019. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 chtt ***** válasza:
78%

Kedves #4., ne kavarj be. Ha kérdőszó van a mondatban, akkor is kell segédige az egyszerű jelenben (do/does) és múltban (did), kivéve, ha az alanyra kérdezel, ahogy előttem írták is.


XY played the main role last year in Hamlet.

Who played the main role ...? - ki játszotta..

Did XY played the main role ...? - XY játszotta a főszerepet...

What did XY do last year... - mit csinált

When did XY play the main role in Hamlet? - mikor játszotta...

etc.

2019. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jan. 31. 23:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy élő beszédben rengetegszer hagyják el a szabályos formát, és kijelentő módban teszik fel a kérdést kérdő hangúllyal?


You ate my cake? - Megetted a tortámat? (Did you eat helyett)


Iskolában meg nyelvvizsgán nem nagyon tolerálják, de élő beszédben percenként találkozol a formával.

2019. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 chtt ***** válasza:
86%

Látom, az én segítségem már nem nyerte el mindenki tetszését. :) Akkor további piros kezekért még egy kis kiegészítés. Nem először hangzik el, hogy és még a "whose" után sem kell, de amikor legutóbb szóba került valójában szintén alanyra kérdezett rá, hisz önmagában (teljes kérdésben) nem találkoztam a "whose"-zal (lévén a jelentése is "kinek a") Viszont, ha nem tévedek...


Whose sister went to the shops? - alanyra

Whose role did he play? - tárgyra

Szóval vagy én felejtettem el teljesen angolul, vagy könnyen lehet, hogy a "whose" után is kellhet segédige. :)


"Iskolában meg nyelvvizsgán nem nagyon tolerálják, de élő beszédben percenként találkozol a formával."

Igen, ez így van, élőbeszédben, de ez ettől még nem helyes, ahogy nálunk suksüköléssel, náknékolással és társaival is percenként találkozol az élőbeszédben. ;)

2019. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Ja, nem voltam elég precíz, kösz a kiigazítást.

Azt meg ne csodáld, ha valakire azt mondod, nem írt jót, akkor bosszúból lepontoz. :D Nem magamról beszélek, ugye. :D

2019. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 chtt ***** válasza:
83%
Tudom. :) Én meg magamból indulok ki, és ha valaki felhívja a hibámra a figyelmet, meg szoktam köszönni, nemhogy lepontozom, 'iszen én is hibázhatok, sőt, sok mindent nem jól tudok (angolnál ez nem nehéz:))), és örülök, hogy valaki kijavít, hogy tanulhatok. Nem baj, jól van ez így. Ha segítettünk valamicskét a kérdezőnek, már megérte.
2019. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!