Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyolosok! Segítene nekem...

Spanyolosok! Segítene nekem valaki ebben a feladatban?

Figyelt kérdés

Igeragozásról lenne szó. ¿Indicativo o subjuntivo?


El pobre no se da cuenta de que nadie lo (soportar).

¿Cómo es posible que no

(darse cuenta, vosotros) de la gravedad del asunto?

De verdad, no entiendo que no

(querer, vosotras) admitir un simple error.


Én az elsőben kötőmódot használnék a másik 2-ben kijelentő módot, viszont a feladat megoldása szerint pont fordítva van.



2019. febr. 27. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Latin-amerikai ferjemet kerdeztem mert neha en is keverem oket, mikor melyiket kene hasznalni.

1. soporta

2. os deis cuenta

3. quereis

(Ekezetek hianyaert bocs)

2019. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

A feladat megoldása a jó.

El pobre no se da cuenta que nadie lo soporta. Kijelentő mód, mert ez egy egyszerű ténymegállapítás: az illető nem veszi észre, hogy senki nem viseli el. Nincs erős érzelem, nincs kételkedés, egyszerűen közli, hogy ez van.

Cómo es posible que no os deis cuenta de la gravedad del asunto? Itt subjuntivo, erős érzelmet (felháborodást) közvetít a mondat.

De verdad, no entiendo que no queráis admitir un simple error. Subjuntivo, mert bizonytalanságot, kétkedést fejez ki.

2019. márc. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!