Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez most jó, vagy rossz jel?

Ez most jó, vagy rossz jel?

Figyelt kérdés

Ha angolul olvasok, zenét hallgatok, embereket nézek beszélni a neten (sajna nincs akivel beszélgessek) akkor nem fordítom át magyarra, sőt néha nem is tudnám hirtelenjében, de megértem amit mondanak. (kivétel ha olyan szó jön néha elő amit nem ismerek)

Mi a jobb? ha az agyamban átfordul magyarra, vagy csak így angolul valamiért értem?


2019. márc. 26. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Jó. Ha angolul gondolkodsz az még jobb, és ha már angolul is álmodsz, az a legjobb.
2019. márc. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour ***** válasza:
70%

Se nem jó, se nem rossz, ezt hívják passzív nyelvtudásnak. Az persze jó, ha van egy erős passzív nyelvtudásod. Arra már rá lehet építeni az aktívat is, de ahhoz már használni kell a nyelvet (beszélgetni, írni).

Egy nyelv megértéséhez nem kell "a fejedben átfordítani" magyarra, nem is szabad erre törekedni, mert csak lassítaná a megértést. Átfordításra csak akkor van szükség, ha tolmácsolni akarsz.

2019. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
írásban szoktam beszélgetni, de igen, sajna kéne valakivel szóban is...
2019. márc. 27. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De igen, ez nagyon is jó, ez az, amit el kell érni.
2019. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!