Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kéretlen érintés esetében...

Kéretlen érintés esetében hogy kell cselekedni?

Figyelt kérdés

Szóval ellenőr megbüntetett a buszon (nem volt nálam a diákigazolvány), és miközben magyarázott, hogy majd be kell fizetni x összeget és bemutatni a diákigazolványt, random a vállamra tette a kezem. Tök kellemetlenül éreztem magam, nem tudtam sehogy se lereagálni a helyzetet. Arrébb kellett volna állnom (de kapaszkodni kellett), vagy mi?

Ti hogy reagálnátok egy ilyen helyzetben?



2019. júl. 24. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Arrébb állok, vagy megkérem, hogy vegye le a kezét rólam.
2019. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fiatal nők/lányok válaszát várnám elsősorban, akik már voltak hasonló helyzetben.
2019. júl. 24. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Hiába voltak hasonló helyzetben, a nők is másként reagálják le... Pl. akinek tetszik, mert az ellenőr "snájdig" az még közelebb húzódik... Aki karakteresebb és van egyénisége, az kikéri magának fennhangon, elkéri az ellenőr igazoló számát, mobiljával lefényképezi és 2-3 tanú telefonszámát elkéri. Ezek után feljelentést tesz a vállalatnál és külön a rendőrségnél is molesztálás miatt.
2019. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Ami nőkkel esik meg, azt sem csak nők értik, érthetik helyesen, hogy mit, hogyan kellene, vagy kellett volna.


Egyébként itt Magyarországon általában idegeneket nem szokás megérinteni, de vannak kultúrák ahol ez természetes. Igazából nem kell ilyenkor semmit sem reagálni, mert itt úgy tűnik nem tolakodó, vagy agresszív sem volt az attitűd, csak valahogy eltévedt az ellenőr. Megesik az ilyen. Esetleg persze lehet normálisan közölni is vele.


Kérdés egyébként mennyire volt barátságos úgy egyébként? Mert lehet, hogy ez egy egyébként nem zavaró gesztus volt, csak rosszul vette ki magát a helyzetben. Arra utalok, hogy nem biztos, hogy lekezelő viszonyulással tette, hanem akár megnyugtató céllal, hogy kicsit nyugodj meg.

2019. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
bocsi a rengeteg szóismétlésért :D jűű
2019. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ő úgy érzi jogában áll tapogatni, neked jogodban áll szóvá tenni.

Én pl. terhes vagyok, boldog boldogtalan a hasamat akarja fogdosni. Rászólok, hogy bocs, de nem mindenkinek hagyom.

2019. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!