Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy huszonéves manager (afféle...

Egy huszonéves manager (afféle kisfőnök ) letegezhet egy 60 feletti nőt (aki takarító) annak engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

Minden előzetes egyeztetés nélkül hozzad vigyed gyere.... mintha a kutyája lenne. A nő fel van háborodva de szólni nem mer, ha szólna szerintem még aznap nézhetne munka után.

Szerintetek??


2019. júl. 26. 16:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Le, bár nem illik.
2019. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

nyilván én is úgy értettem hogy ILLIK-e és nem úgy hogy megteheti-.e.... mert megtenni megteheti az nem kérdés meg is teszi.


de nem elképesztő tajparasztság ez?

2019. júl. 26. 16:58
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Az etikettben előrébb van a férfi-női reláció és kor is, mint a beosztott-főnök viszony.
2019. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
38%
És ha egy főnök ezt teszi a századrangú beosztottal mit lehet tenni? figyelmeztetni hogy apukám egy paraszt vagy? aztán majd nem kell másnap bemenni
2019. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Az etikettben NINCS előrébb a férfi-női reláció és kor, mint a beosztott-főnök viszony. A helyes prioritás: 1. rang/beosztás, 2. kor, 3. nem - de ez a köszönésre és (többek között) a tegeződés felajánlására vonatkozik. Semmi köze az engedély nélküli letegezéshez ! Senkit sem szabad letegezni az engedélye nélkül (kivéve családtag, barátok, osztálytársak vagy olyan munkatársak, ahol mindenki mindenkit tegez). De se üzleti eladót, postást, kifutófiút, újságárust nem szabad "csak úgy" letegezni - se fiatalt, se időst.

A fenti esetnél azt tanácsolnám az idős néninek, hogy mondja meg a bunkó paraszt managernek (főleg olyankor, amikor mások is hallják): Ha megkérhetném, hogy ne tegezzen... Egyébként jó lenne, ha a manager főnöke is tudomást szerezne a dologról, lehet, hogy pont ő fog repülni...

2019. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Egyébként jó lenne, ha a manager főnöke is tudomást szerezne a dologról, lehet, hogy pont ő fog repülni..."



Egy nyugati országban talán igen, ITT ebben a szarhalomban??? egy takarítónő vs manager? Viccelsz? A takarítónőnek levegő venni se lenne ideje már kirúgnák

2019. júl. 26. 21:52
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem valószínű, hogy lenézésből tegezte le a takarító nénit, szerintem inkább egy "olyan laza vagyok, hogy nem is tudok magázódni, egyébként meg az angolok is mind tegeződnek" típusú hülyegyerekről lehet szó. A néni 3 dolgot tehet:

1. Szól, hogy ez bunkóság volt

2. Úgy tesz, minta nem hallotta volna, és továbbra is magázza a fiút, hátha észbe kap

3. Elengedi a problémát, és visszategezi.


Hogy melyik a leginkabb célravezető, a vállalati szokás dönti el, mert sok helyen még a vezérigazgató is tegeződik a takarítónőkkel.

2019. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
A kis ficsúr abban a meggyőződésben él, hogy ő osztályilag felsőbbrendű, mint a cselédnépség...
2019. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
akkora hülyeség ez a tegezés-magázás dolog
2019. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

A stílus amiben beszél a takarítónővel valóban prosztó. Ám nem a tegezés miatt.


Én alig szoktam magázódni, de mindenkivel tisztelettel beszélek tegezést használva is.

„De se üzleti eladót, postást, kifutófiút, újságárust nem szabad "csak úgy" letegezni - se fiatalt, se időst.”

Mulatságos is lenne, ha egy tőlem fiatalabb srácot elkezdenék magázni, mert hozta a pizzám:D

Meghaladtuk már ezt szerintem.

2019. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!