Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonéves vagyok, igaz nem...

Huszonéves vagyok, igaz nem néznek csak tininek, mégis tegeznek?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben mire gondolok.

Én megadom a tiszteletet magázódok, napszakhoz megfelelően köszönök, erre akad olyan hogy sziáznak. Nekem ez kellemetlen, úgy érzem nem adják meg oda vissza a tiszteletet. Mert volt már aki magázott és mint idősebb felajanlotta hogy tegezzuk egymast. Igy is lett. En ezt igy tartom helyesnek. Nem úgy hogy koszonok valakinek, illedel.es vagyok, de úgy szól hozzám mintha kisg,erek lennék. Rendben van hogy túl fiatalnak látszom, értitek mire gondolok.



2017. máj. 5. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem értjük, miért akarod öregiteni magad.

Az sokkal rosszabb mint velem volt, hogy 30 éves voltam és a 18 éves csaj csókolomot köszönt.

2017. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem öregítem magam ha úgy érzem nem adják meg a tiszteletet.
2017. máj. 5. 14:49
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Én is ki tudok akadni,mikor jónapotot köszönök egy nálam 20-25 évvel idősebb férfinak,az meg sziáz. Annál már csak a szevasz nagyobb bunkóság. A legutóbbi szevasz után csövit köszöntem a postásnak.

Nőktől nem veszem zokon.

Egyetértek veled.

2017. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Mi a kérdés ?
2017. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Másodiknál a pont!
2017. máj. 5. 16:42
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Én mindenkit tegezek, aki velem kb. egyidősnek vagy fiatalabbnak néz ki. 30 éves nő vagyok. Nem attól függ, hogy tisztelek-e valakit, hogy sziával vagy jó napot kívánokkal köszönök-e neki. A tiszteletet meg amúgy is ki kell vívni, csak úgy alapból nem fogok tisztelni senkit. Főleg nem manapság, amikor az emberek fele még csak arra sem méltat, hogy visszaköszönjön, miután én előre ráköszöntem. :D Akkor meg mégis minek tiszteljem? :D
2017. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
És arra nem is gondolsz, hogy sokakat sért a tegezésed ?
2017. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon sértő a szia.

Ha tesvéremnek mondanám az ilyet azzal jönne, hogy nem vagyok a mocskos testvére.

2017. máj. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mar ne is haragudjatok de mekkora taplóság ha már ezt igy ki kell mondjan, ha rakoszonsz egy kb 10 evvel idosebbre illendő mondon, erre letegez. Olyankor eg az arcom h miert magazodok..
2017. máj. 6. 00:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak kisebbségi komplexum. Meg a magázáshoz való ragaszkodás, mert úgy érzed a személyiséged része és úribb leszel.

Amúgy ez tényleg gáz. De nem sértésnek szánták.

2017. máj. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!