Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért dicsekednek egyre...

Miért dicsekednek egyre többen a nemi identitásukkal?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért van szüksége sok embernek arra, hogy a nemi identitását nyilvánossá tegye, dicsekedjen vele? Nem gond, ha valaki eltér a többségtől, ma már ezt el is fogadják, néhány kivételtől eltekintve nem is keltene a tény maga semmilyen ellenérzést vagy indulatot sem. De mi motivál sok embert arra, hogy erre ilyen feltűnően (pl. facebook profilkpben lévő szívárványos logó, stb.) felhívja mindenki figyelmét. Esetleg arra nem gondolnak, hogy ez akár kontraproduktív is lehet és pont ezzel húzzák magukra azoknak az embereknek az ítélkezését, akik kevésbé toleránsak?
2019. aug. 12. 13:50
 1/6 anonim válasza:
86%

ember. te azt se tudod miről beszélsz... NEMI identitás nem egyenlő szexuális irányultsággal.

Az én nemi identitásom az hogy fiú vagyok és ezzel nem lehet dicsekedni mert aki rámnéz látja. a szexuálkis irányultságomat meg tudja aki tudja,és kész.

2019. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
1: Ma már nem biztos, hogy látja, aki ránéz az emberre :)
2019. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
37%
Mert a PC világban nem szabad kritikát megfogalmazni velük szemben. Azt mondják, hogy a metoo mozgalomtól csak egyfajta férfitípus védett: a meleg. A homoszexualitás immunitást élvez mindazzal szemben, ami miatt a heteroszexuálist már politikailag ledarálták volna.
2019. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tgt ***** válasza:
41%

Kérdező: ha egy heteroszexuális ember „dicsekszik a nemi identitásával”, például megöleli a partnerét, az elfogadható számodra? De ha egy homoszexuális ember teszi ugyanezt, az már provokáció? Miért?

A szivárványos logó pedig azt jelzi, hogy az illető hisz abban, hogy mindenkinek joga van azt szeretni, akit akar, és olyan kapcsolatban élni, amilyen számára boldogságot ad. Ha te is hiszel ebben, nyugodtan kiteheted a szivárványos logót.

2019. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4: A szivárványos logóval ellátott facebook profilkép az emberek szerint azt jelenti, hogy én homoszexuális vagyok. Lehet, hogy sokan kitesznek hasonló jelképeket akkor is, ha csak támogatják őket és csak látensen azok, de egy heteroszexuális ember számára ez nem egyértelmű. (Sőt, sokan kifejezetten a provokáció jelképének tartják.)

De nem is ez a kérdés, hanem hogy miért érzik ezt ilyen sokan ennyire fontosnak mindenkivel megosztani. Ha valakit érdekel meg lehet neki mondani, ma már ez nem szégyen. De a többség sok mindent elutasít, sok mindent nem fogad el, és nem elég toleráns semmilyen értelemben sem. Ezzel pedig nem lesz toleránsabb. A szadomazó kedvelők, a nudisták, a fogyatékkal élők, a heavymetal rajongók sem nagyon jelzik a profilképükön, hogy ők melyik kisebbséghez tartoznak, pedig biztos nekik is jól esne, ha az ő dolgaikkal szemben is hasonlóan elfogadó lenne a társadalom. (Igazából én azt a sok szelfit sem értem, amikor lesír az illetőről, hogy milyen "szőke", vagy pénzéhes az illető, mégis kiteszik a facebookra. Tudom a népszerűség fontosabb annál, hogy milyen véleményen vannak mások az illetőről...)

Szóval szerintem ez a fajta jelzés többet árt az elfogadás terén, mint használ, ami nem jó senkinek.

2019. aug. 12. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Csak gondolj bele.

Bekerülsz egy új közösségbe és megpróbálsz beilleszkedni. Mi az első amit megkérdeznek? Van-e párod? Házas vagy-e? Van-e ill hány gyermeked van. Ez elkerülhetetlen és nem is okoz gondot a válasz mindaddig amíg meg tudsz felelni annak a képnek amit elvárnak tőled. De mi van ha ez nem így van? Akkor marad a hazudozás, a pironkodás a lesütött szemek. Mert ha bevallod az igazat akkor már szemedre vetik, hogy reklámozod. És hidd el nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni. Próbálod elkerülni mert annál kevés rosszabb érzés van amikor hazudnod kell emiatt vagy amikor azt érzed, hogy elmondod és hirtelen csend lesz és mindenki csak kínosan mosolyog. Hidd el ez így van gyakorlatban.

Ezért van az, hogy sokan a közösségi médiákban próbálják jelezni valahogy, hogy mi a helyzet. Mert az emberek ma már lecsekkolják az újonnan érkezőket még mielőtt találkoznának. Nade mi kelt nagyobb felháborodást. Egy ölelkező kép a pároddal aki azonos nemű vagy egy kis szivárvány a profilképed sarkában? Úgy tűnik mindkettő.

Nem kell nagyon megerűltetni magad csak képzeld magad az érintettek helyzetébe csak 5 percre. És gondolj bele Te mit tennél...

2019. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!