Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért dicsekednek...

Egyes szülők miért dicsekednek azzal, hogy hàny kg-os a gyereke vagy hogy hány foga van? Mintha ez a jó anyaság mérőszáma lenne.

Figyelt kérdés
Alapból nem szoktam beszélgetést kezdeményezni más anyukákkal (mert bevallom, hogy kissé antiszociális vagyok),de egy anyuka mùltkor annyira rámtapadt, hogy kénytelen voltam vele néhány szót váltani. Az ő fia 1 hónappal idősebb az enyémnél, így részéről egyből jött a hasonlítgatás, hogy a fiának mennyivel több foga van (10 míg az én fiamnak csak 4) illetve, hogy az ő fia sokkal nagyobb mint az enyém. 13 hós fiam 10 kg-os. Szerintem pont átlagos. Nem akarom senki gyerekét bàntani, de az ő fia látványosan tùlsùlyos. Nem tudom hogy ezzekkel miért kell dicsekedni? Minden gyerek más ütemben fejlődik, így tök felesleges hasonlítgatni. Olyan büszke volt a fogak számára, mintha kb én tehetnék arról, hogy a fiamnak kevesebb van. Számomra olyan vicces, hogy valaki erre büszke...
2018. júl. 4. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Mert a nyomorult életükben ezt az egyetlen "teljesítményt" tudják fölmutatni és a leggázabb az egészben, hogy az se rajtuk múlott. Nem kell velük foglalkozni.
2018. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Túlspilázod.
2018. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én azt bírom, hogy mindenkié érettebb a koránál, még az 1-2 hónapos is...
2018. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább érdekességnek fogom fel ezeket.Hogy mennyi félèk a gyerkőcök...és az emberek.

Lehet, hogy az adott anyuka büszkélkedik, de nem kell ezt figyelwmbe venni.A te hozzáállásodon sok múlik.

Hülye lennék ilyenen fennakadni...nem fordítok energiát arra, hogy ilyen semmiségen felidegesítsem magam.

2018. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Èn nem lettem ideges emiatt. Csak magát a jelenséget nem értem, mert ez nem az első eset volt.
2018. júl. 4. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert büszkék rájuk.Valahol meg is értem őket,de annak ellenére,hogy van gyermekem,én nem szeretek részt venni ilyen beszélgetésben,mert teljesen mindegy mit mondok,biztos lesz,aki túllicitálja. Nekem elég az,hogy a védőnő,gyerekorvos,bölcsödei gondozónő szerint értelmes,teljesen rendben fejlődő lányom van. Én csak nevetek az ilyenen. Múltkor hallottam,mikor egy anyuka dicsekszik,hogy az alig 3 évese kimagasló torna teljesítményről mutat tanubizonyságot,távolugrasban akkorát ugrik,mint a 10 évesek.
2018. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
A szülők nagy része végtelenül nüszke a gyerekére és az is normális, hogy összehasonlítgatják az egykorúakat. Nem szabad ezzel foglalkozni, erre rágörcsölni, engedd el a füled mellett. Lehet más meg rólad gondolja azt, milyen savanyúság vagy, hogy senkivel sem állsz szóba. Ez így fog menni az oviban, iskolában is, készülj fel.
2018. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem csak te fogod fel rosszul. Néha az ilyen beszélgetéseknél nekem is színt kell vallanom, hogy hány foga van és még én érzem magam szarul, ha mondjuk az ő gyerekének csak kettő van, az enyémnek meg 12, pedig hidd el engem aztán nem érdekel, hogy kinek hány foga van, de a másik anyuka tuti úgy adja elő otthon, hogy én büszkélkedtem. Baromság. Az anyák ilyen zakkantak, mert nagyon monotonak a hétköznapjaik.
2018. júl. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!