Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Buszon illetlenség beülni...

Buszon illetlenség beülni négyes-ötös helyre egyedül?

Figyelt kérdés

Hátul az ötös helyre, vagy ahol két-két ülés van egymással szemben


Illetlenség azokkal szemben akik társasággal jönnek a buszra, ha valaki egyedül beül ezekre a helyekre?


2019. szept. 15. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem, miért volna az? Jóhogy nem már átadom a helyem, netán állok miattuk. Annyi, hogy ha egyedül vagyok akkor nem ülök oda, ha van 2-es hely is szabadon, tehát ha nem ül ott senki.
2019. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség, többen a csomagjuk mérete miatt választják ezt a helyet.
2019. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az, vonaton is ez van. Aki először ül le, oda ül, ahova akar. A később jövő félelmén múlik, hogy túlteszi azon magát, és le mer-e ülni a már megkezdett 4-5-ös ülések valamelyikébe.

Én mérlegelni szoktam (csak vonatozom), hogyha jön egy gyerekes család és csak nálam van a 4-esben hely, de a környékemen máshol még van szabad hely, akkor átadom nekik a helyet, nehogy szétszakadjon a család.

2019. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért volna illetlenség?Oda űlsz ahol hely van.
2019. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon a metrón sem lenne szabad az 5-ös ülés közepére ülni.

Inkább azt nézd, hogy ha felszáll egy család, akkor ülj odébb, hogy elférjenek. De elég, ha a kis gyerekek ölben lesznek.

2019. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy.

Ha látom, hogy egy baráti társaságról vagy egy családból kiszakad egy ember, akkor mindig felajánlom, hogy odébb megyek. De ha többen vannak, mint 4, akkor nyilván mindegy, mert úgysem tudnának együtt maradni.


Na de úgy alapjáraron sosem gondolkodom ilyeneken, amikor leülök a buszon.

2019. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oda ülök ahova akarok, kifizettem a helyet, ahogy más is, aki odaül.
2019. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azért ha van máshol is hely, akkor nem ülök direkt ilyen helyre, nem annyira a társaságok miatt, hanem egyszerűen nem akarom, hogy ennyire körbeüljenek, esetleg idegenekkel érjen össze a térdem a szembefordított üléseknél.
2020. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!