Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendég diákot hogyan tájékozta...

Vendég diákot hogyan tájékoztassunk a viselkedési normákról?

Figyelt kérdés
Van nálunk egy afrikai vendéghallgató és a hajunk égnek áll a viselkedésétől. Mindent széthagy, bepiszkol, nem csukja be maga után az ajtót, de a leghajmeresztőbb, hogy hullik ki a kezéből a szemét bárhol, az utcán vagy a legérintetlenebb természetben is! Próbáltam utánanézni az iszlám viselkedési szabályoknak, hogy mely ponton lehetne megfogni ezt a problémát, de csak azt találtam, hogy a vendéget nagyon tisztelik, és lehet hogy ezért csinálja ezt ennyire nyugodtan, vagy nem tudom... Tudnátok tanácsot adni, hogy lehetne elérni nála javulást? (A magyar állam ösztöndíjával tanul nálunk, de látszólag nem készítették fel őt a kulturális különbségekre.)

2019. júl. 15. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Ennek semmi köze az "iszlám" viselkedéshez - márcsak azért is hülyeség, mert az afrikaiak jó részének nem ez a vallása -, hanem az adott ország viselkedési normái lehetnének esetleg mérvadóak.

Ami meg az általad kifogásolt viselkedési módokat illeti, én rengeteg magyart ismerek, akikre szintén ugyanez jellemz.

Ha meg megoldást akarsz, nem hözöngést, akkor egyszerüen írd össze egy lapra, mi az, amiket elvársz, és add oda neki.

2019. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már megfogalmaztam neki egy hosszú levelet, csak azért megsérteni sem akarom.
2019. júl. 15. 12:43
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Téged bánt, sért a viselkedése?

Akkor nem sértő, ha kellő módon figyelmezteted erre?

A vendégnek jogai vannak, de csak aztán, hogy kötelességeit teljesítette.

2019. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlámnak ehhez tényleg semmi köze, egyáltalán muszlim?

Ne hosszú levelet írj, hanem rakj ki egy rövid, tömör, érthető listát a házirendről, egy példányt pedig nyomj a kezébe is.

Te nem akarod megsérteni, de az nem baj hogy ő lényegében megsért titeket a saját otthonotokban?


Ez egyébként nem kulturális különbség hanem igénybeli. Mond neki hogy szeretnétek, ha valóban jól be tudna illeszkedni ennek és a békés együttélésnek viszont a feltétele az ha nem csak ti tisztelitek az ő személyét, hanem ő is a tiéteket.

2019. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha leveleket írogatsz akkor ne csodálkozz. Van egy őrült ötletem: mondd meg neki hogy mi a fene van.
2019. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

“Vendég diákot hogyan tájékoztassunk a viselkedési normákról?”

Világosan és határozottan. Nem kell csúszni-mászni. bocsánatot kérni. “Haver, ezt itt ne csináld.” Ennyi.

2019. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Amikor látod, hogy x y dolgot csinálja szólj rá, mond meg neki, hogy ne szemeteljen és csukja az ajtót, mert lényegében ez a két probléma merült fel vele kapcsolatban, ez azért nem olyan nagy dolgot amit ne lehetne 2 mondatban megfogalmazni.
2019. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ez a két jelenség, csak ezeket emeltem ki. A szemetelés folyamatosan visszatér, hiába adjuk a kezébe az eldobott dolgokat újra és újra. Látszik, hogy egy teljesen más világban nőtt fel és életében a lábát ki nem tette otthonról, meg kellett mutatni neki, hogy működik a biztonsági öv, mert majdnem gúzsba kötötte magát vele anélkül, hogy rögzítette volna. Úgyhogy az agressziót nem érzem megoldásnak, egy gyereket se rúgunk fel azért, mert nem látott még életében villamost. Legalábbis szerintem, de lehet, hogy túl vajszívű vagyok. De köszönöm a válaszokat, valószínűleg igazatok van és egyáltalán nem az ország vallása a meghatározó, csak a kommunikációs mód miatt vetettem fel.
2019. júl. 15. 16:11
 9/12 Lux morulus ***** válasza:
34%
A vallás a kultúra része, de nagyban befolyásolja a viselkedést, hogy melyik földrajzilag körbehatárolt kultúrában szocializálódott. Ez egy bunkó és az is fog maradni. Még majd ő lesz megsértődve. Én szólnék neki, aztán ha nem érti meg, elpaterolnám a p.csába.
2019. júl. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eleve melyik országból származik? Egyébként pedig de, ha a szép megoldás nem segít akkor erősebben kell rászólni. Nem értelmi fogyatékos állítólag, akkor szólj neki, ne a kezébe add a szemetet. Eldobja, megmondod hogy na fiam azt most mész, felveszed és kidobod, ez itt nem szeméttelep és tisztelettel leszel az otthonunk iránt. Pont.
2019. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!