Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi értelme van a névnapoknak?...

Mi értelme van a névnapoknak? Átérzitek a névnapotok szellemét? Nekem ez mű-ünnep.

Figyelt kérdés

2019. szept. 25. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem ünnepeljük, amióta élek. Én személyesen csak azoknak a névnapját figyelem, akikkel dolgozom, akivel normális, emberi kapcsolatom van, azoknak tudom a szülinapját és csak akkor köszöntöm. A névnap max business szempontból érdekes számomra és teljesen személytelen.
2019. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
58%
Na igen, a keserűsunáknak meg a jehováknak minden ünnep "mű", "felesleges"...
2019. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom... mi is kisebb ünnepnek tartjuk mint a szülinapot, de azért mégis fontos a név, elég sokat szoktak gondolkozni rajta a szülők is, hogy mi legyen, meg aztán gondolom a keresztelésnek is van hozzá köze, mert elkeresztelték valakinek az embert, olyan mintha ezzel tennék hivatalossá, hogy ez az ember már "valaki". Fontosak az ünnepek, de persze az is hogy maradjon az ünneplés az esemény jelentőségének határain belül. A névnap inkább csak olyan megemlékezés, hogy te ezt a nevet kaptad mikor ide kerültél közénk, és mi ismerünk, tudjuk a neved... hát nem tudom miért mű.
2019. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

A névnap az illető keresztény szent halálának a napja. Ezért van több egyforma is némelyikből.

Ennek van értelme.


Ezen kívül használható arra is, hogy kollégák, akik nem tudják a születésnapodat, akkor köszöntsenek.

Ennek is van értelme.


Ezen kívül nem sok értelme van.

2019. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

"elég sokat szoktak gondolkozni rajta a szülők is, hogy mi legyen"

Ja.

Kinyitják a naptárat AZNAP, aztán mennek előre.

Ha nincs szerencséje a gyereknek, akkor nincs 2 hónap különbség a névnapja és a születésnapja között.


"meg aztán gondolom a keresztelésnek is van hozzá köze"

Mégis miféle?

Kereszteléskor más nevet kapsz.

2019. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam, és van keresztnevem. Azoknak is van keresztneve akiket meg sem kereszteltek...
2019. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A névnapot csak mi magyarok ünnepeljük.Egy hagyomány.
2019. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Nem csak a magyarok. A katolikus és pravoszláv kultúrában hagyomány. A névnap a keresztségben kapott név viselője védőszentjének ünnepe. Ezen a napon illett a név viselőjének templomba misére menni.
2019. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!