Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akarsz valamit valakitől,...

Akarsz valamit valakitől, felhívod, nem veszi fel. Később visszahív. Ilyenkor úgy illik, hogy kinyomod és visszahívod, hogy ne menjen a pénze, hisz te akarsz valamit. Mennyire bevett szokás? Elvárás?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem szoktam ilyen esetben visszahívni,hanem próbálom tömören,röviden elmondani neki a lényeget,hogy ne menjen a számlája magasra.
2010. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor én mindig felajánlom, hogy visszahívom, mert lenne néhány kérdésem, és általában élnek is vele.

Ha tőlem kérdezne valaki ilyet, valószínűleg azt mondanám, hogy ugyan már, mond csak, nem kell visszahívni, viszont ha már 20 perce mondaná a magáét, zavarna.

2010. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én még sosem hallottam ilyenről. Nem kell ennyire túlparázni az udvariasságot.
2010. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én eddig nem csináltam, de mióta szabadon lebeszélhető perceim vannak, ha van lehetőség kihasználom mert amúgy nem beszélek sokat telefonon.
2010. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre én még nem is gondoltam.És hát nem is csináltam így.De lehet,hogy ezentúl felajánlom,hogy visszahívom.
2010. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha maganszemely, szerintem illik megkerdezni, hogy visszahivd-e ha meg hivatal, akkor nem kell, mert nem az o penze fogy es akkor be van kalkulalva ez a koltseg.
2010. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ki az illető és mit akarok. Hacsak egy gyors kérdés, akkor nem nyomom ki és hívom vissza, mert ma már azért a mobiltarifák sem olyan magasak. Ha tudom, hogy hosszabb beszélgetés lesz, akkor kinyomom és én visszahívom.
2010. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én soha nem csinálom így, megpróbálom 2-3x felhívni, aztán ha nem veszi fel, megvárom, hogy visszahívjon. Látja, hogy többször hívtam, nem mondhatja, hogy elvárom, hogy az ő pénze fogyjon.

Viszont, ha nekem volt nem fogadott hívásom, akkor én is mindig visszahívom az illetőt, soha nem várom el, hogy kinyomja.

2010. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha én akarok valakivel beszélni, azt többször hívom. Ha azután sem veszi fel a telefont, akkor várok, hogy visszahív. Amikor végre visszahív, elutasítom a hívást, de azonnal hívom is. Szerinte úgy fair, ha az fizet, aki eredetileg kezdeményezte volna a beszélgetést, aki akar valamit.


A baráti körömben ez működik is. Max., ha valamelyikünknek éppen nincs annyi összeg a kártyáján, hogy beszélhessünk, csak megcsörgetni tud, akkor persze van kivétel. De ezzel nem szokásunk visszaélni...

2010. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!