Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkáltató kötelezhet-e arra...

Munkáltató kötelezhet-e arra hogy kollegám privát mobilszámát kiadjam neki mert nem tudja másképp elérni?

Figyelt kérdés

Kollega betegállományban van a főnök fel akarta hívni de nem tudja a mobilszámát. Csak a vezetékest ismeri de az meg nem felel, csak csöng.

És arra akart engem kötelezni hogy én adjam meg a kollega privát mobilszámát neki, mert tudja hogy én jóban vagyok vele és biztos tudom a számát. Tényleg tudom, de nem hatalmazott fel arra hogy másnak megadjam , ő ezt velem megosztotta, de nem azzal hogy fűnek fának megadjam. Ő nem adta meg a főnöknek számát nyilván ennek oka volt én meg nem adom engedély nélkül tovább más számát.

De a főnök szemében én ezzel a patás ördög lettem és kirúgással fenyeget mert nem adtam meg.

Mit lépnétek?


2019. nov. 21. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel te.

Add át a főnök üzenetét, és mellékesen kérdezd meg, hogy megadhatod-e a számát.

2019. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A "hívd fel te" azzal az a gond hogy ő okkal nem adta meg a számát mégpedig azért mert azt akarja hogy ne érje el a főnök (meg is értem) na most ha én felhívom... annak nagyon fog örülni?
2019. nov. 21. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod megmondod, hogy a főnök keresi, de nem adtad meg a számot. Hívja fel ő.
2019. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos ha már te tudod a számát, akkor nem illik olyat tenni, hogy nem hívod fel.

Akkor kellett volna erre gondolni, amikor megadta.

2019. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják, fel kell hívnod és megkérdezni, hogy megadhatod-e. Az, hogy a főnök nem tudja a mobilszámát nem jelenti azt, hogy a kollégád direkt nem adta meg, lehet, hogy a főnök nem is kérdezte, mert nem kellett neki.
2019. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kollégádnak igaza van abban hogy nem adja ki a privát számát hogy ne legyen zaklatva, de ilyen esetben legkorrektebb az ha felhívod és elmondod neki hogy a főnök mindenféleképpen akar vele beszélni és vagy megmondja neked hogy add meg a számát, tehát az ő engedélyével megadod neki és onnantól kezdve te már megtettél mindent mert a főnökötök örül hogy megadtad a számát, kollégád meg engedélyezte így neked akkor nem lehet bajod. Persze gondolom úgysem ez lesz a vége így megmondod a kollégádnak hogy keresse fel mert beszélni akar vele sürgősen és ennyi. Ha ezek nem működnek akkor a főnök oldja meg másképp, ha annyira meg akarja keresni legrosszabb esetben házhoz megy és ennyi. Te meg nem vagy köteles kiadni a privát mobilszámát, plusz azt neked adta meg és nem másnak. A főnöködnek pedig megvan adva a száma az hogy nem tudja elérni azon az már az ő baja kell legyen és ne a tiéd. A fenyegetéseknek meg ne engedj, emiatt nem rúghat ki! Fegyelmit sem adhat érte! Ha meg ilyen jellegű papírokat dob eléd ne írd alá! Nem vagy köteles. Ha mégis kirúg valamilyen idióta indokkal és a felmondó papírodra azt írja rá hogy azért rúg ki mert nem adtad át a kollégád személyes adatát azzal simán beperelheted.

Nem szabad hagyni magad!

2019. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Hát hívd fel, és kérdezd meg tőle. Addig is járjál diktafonra állított telefonnal, oszt ha fenyeget, akkor azt mentsed el négy helyre.
2019. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben vedd elő a szerződésed. A legtöbb munkaszerződésben szerepel az, hogy kötelességed tájékoztatni a munkáltatót, ha bármi miatt nem tudsz megjelenni munkaidőben. Ezt jó volna ha a kollégád is tudná, mert még neki is veszhet az állása ez miatt. És az is kötelesség a legtöbb esetben, hogy a betegállomány végét is előrejelezd, amennyire lehetséges. Pl. mondhatod, hogy XY napon mész vissza az orvoshoz, ezért addig biztosan beteg állományban maradsz, utána meg majd kiderül. Így a főnök tud tervezni, hogy addig hogyan oldja meg a feladatokat.


Leget, hogy a főnök tapló, de a kollégád is megéri a pénzét, ha már kajtatni kell utána. Hívd fel és annyit mondj neki, hogy legalább a vezetékesről hívja már vissza a főnököt, esetleg ajánld figyelmébe a szerződését.

2019. nov. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a kollégádat és magyarázd el neki, hogy vegye fel a főnökkel a kapcsolatot, és téged hagyjanak ki ebből az egész játékból, nem szeretnél te lenni a pofozógép.

A főnöknek pedig, hogy tudja a kolléga címét, ha telefonon nem éri el, akkor menjen ki a lakására, te nem tudsz mit tenni.

Mindketten hagyjanak téged békén.

2019. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

" És az is kötelesség a legtöbb esetben, hogy a betegállomány végét is előrejelezd, a"



Ezt megtette így nem is értem mi a szart akarnak tőle. Megmondta műtét és legalább 3-4 hét lábadozás. Jelentette. Na most akkor mit akarnak tőle már az első héten amikor megmondta hogy LEGALÁBB 3 hét én nem is értem.


A tp-s nyitópapírt már megkapta a cég postán. Ezek után még mit akarnak rejtély.

2019. nov. 21. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!