Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy fekete megsértődhet a...

Egy fekete megsértődhet a magyar néger szó hallatán?

Figyelt kérdés

Nálunk ugye ez a normális megnevezés, a latin negroid magyar változata és általánosságban a rassz megnevezésére szoktuk használni. Ezzel szemben az angolban van egy elég hasonló szó, a n1gger, ami sértő kifejezés a négerekre, mintha azt mondanánk, hogy "feka".


Lehet ebből rossz áthallás, vagy egyszerűen megértik, hogy nálunk ez a szó nem olyan, mint náluk az?


A latin népeknél pl. mi a helyzet, ugyanis ott a fekete is negro valamilyen változata?



2019. nov. 30. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megértik, ha elmagyarázod nekik. De egy beszélgetés során kevesen kezdenek etimológiai fejtegetésbe, csak jönnek a szavak. Szóval nem szerencsés.
2019. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretik ezt a szót. Használd azt, hogy fekete. Ők így hívják magukat.
2019. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsiként mindig azt hittem, hogy a néger meg a fekete ugyanaz és semmi negatív gondolat nem társult hozzá.

Ez valószínűleg műveletlenség és nem jó, de akkor semm kell mögötte egyből rasszizmust vagy gyűlöletet látni.

2019. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha azt vesszük, hogy pár éve 50 Cent mekkora hisztit csapott a -szerinte hiperrasszista- Negro cukorka miatt, akkor előfordulhat...
2019. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Kit érdekel, ha megsértődnek?
2019. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Beszéljünk inkább arról, hogy a borsodi cigányok min sértődnek meg. Szerintem ez sokkal fontosabb és jobban és érzékenyebben érint minket.
2019. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan előfordult már ez a környezetemben. Simán félrehallotta az illető a néger szót a többi magyar szó között. Aztán természetesen tisztázva lett a félreértés, hogy nem n1ggerezés történt:D
2019. dec. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hala a fulrepegeto magyar akcentusnak es ha eppen egy mondatban, vagy ragozva, hangzik el a " neger" szo, eszre sem venne a fekete hogy eppen mi hangzott el.
2019. dec. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem csak hogy megsertodhet hanem jol meg is ver erte.


Spanyolul a fekete az negro, nem tudom van e szebb kifejezes de ok igy mondjak. Nem tudom a feketeknek mi errol a velemenyuk.

2019. dec. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Angol fekete (afroamerikai), vagy magyar fekete?

Mert ha afroamerikainak mondod magyarul, akkor szerintem simán értheti.

2021. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!