Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy bunkóság ha köszöntem...

Nagy bunkóság ha köszöntem valakinek akit nem is ismerek de szimpatikus?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Barátnőm apjának a munkatársa (50 körüli), amikor vele vagyok akkor szokott nekem is inteni, köszönni, de direktbe még nem találkoztunk. Sok sztorit hallottam már róla, szimpatikus ember, kicsit mintha ismerném is. Tegnap intettem neki és ráköszöntem “jó napot kívánok”. Visszaintett de furcsán nézett. Barátnőm apja aztán mondta ma, hogy említette a kollegája hogy én köszöngetek neki. Úgy gondolja hogy udvariatlanságot csináltam mert ha ő magával egyenrangú félnek tekintene engem, akkor köszönt volna már nekem máskor is. Azt mondta jóhogy nem odamentem kezetnyújtani neki. Mert kezdeményezni az idősebbnek illik és udvariatlan voltam így.

Nagy hiba volt amit csináltam?


2019. dec. 24. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan keverik a köszönést a kézadással. Köszönni mindig a fiatalabbnak kell előre, kezét az idősebb nyújtja, ha akarja.

Ezt az férfi "üzente" a barátnőd apukájával, vagy csak az apuka véleménye?

2019. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Üzente
2019. dec. 24. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor egy buta tökfej.
2019. dec. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki szimpatikus, és BÁRMIÉRT, de meg akarom ismerni, akkor ráköszönök.

Mellesleg a fiatalabbnak kell előre köszönni.


A pasinak gőze nincs az illemről. Tipikus proli.

2019. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, az illető valami vaskalapos tökfej lehet, legalább is ebben a kérdésben.
2019. dec. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezek után átgondolnám, hogy szimpatikusnak titulálom-e ezt az embert.

Nagyon nem volt igaza, teljesen udvarias voltál, sőt inkább ő volt udvariatlan, hiszen ezek szerint felismert téged, de nem köszömt vissza.

2019. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!