Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti kinek a temetésére mentek...

Ti kinek a temetésére mentek el? (lent)

Figyelt kérdés

Szerencsére idáig nem sok temetésen voltam, mert a közel álló rokonok még élnek. Szóval gyerekként voltam csak 1-2 temetésen amire értelemszerűen a szüleim döntötték el, hogy vigyenek-e vagy sem. Viszont azóta felnőttem és nem tudom mi a szokás.

Rokon temetésére elmennék, ha távolabbi rokon és nincs akkor halaszthatatlan dolgom akkor az övére is.

Ha ne adj Isten egy barátom/haverom vagy csak általában jó ismerősöm halna meg akkor az övére is mennék. Viszont felmerült pár lehetőség aminél nem vagyok benne biztos, hogy kell-e, illik-e elmenni, így ebben szeretnék segítséget kérni.


-Volt osztálytárs halála esetén, akivel se jó, se rossz viszony nem volt, szimplán osztálytársak voltunk.

-Barátom szülőjének halála esetén (ha a szülőt abszolút nem ismertem).

-Haverom szülőjének halála esetén (ha a szülőt abszolút nem ismertem).


Ha engem is név szerint meghívnak akkor természetesen tudom mi a helyzet és igyekszem menni, de sokszor van, hogy nincs külön meghívás csak jelzik valahol, hogy hol és mikor lesz az esemény.



2020. jan. 2. 18:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan esetben is elmennék, ha nem ismertem az elhunytat, amennyiben egy számomra fontos személynek nyújtanék ezzel támogatást.
2020. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Metionin ***** válasza:
100%
Osztálytárséra nem, a másik 2 esetben ha az illető szeretné hogy menjek, akkor mennék, máskülönben nem.
2020. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A kérdésben úgy írtam, hogy haver és barát esetén is akkor érdekes, ha nem ismertem a szülőt. Vannak barátaim akikkel nagyon jó kapcsolatban vagyok de a szüleiket sosem láttam élőben max fényképen. Tehát a kérdés haverra és barátra is csak úgy érvényes ha nem ismertem a szülőt. Ha ismertem és esetleg a viszony vele is jó volt akkor egyértelmű, hogy megyek.

Szóval csak azért mennék, hogy a haver/barát mellett legyek csak nem tudtam ez mennyire szokás. Nem nézné-e rossz szemmel a többi rokon/hozzátartozó, hogy tulajdonképpen egy idegen van a temetésen?

2020. jan. 2. 21:52
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudhatná a többi rokon, hogy honnan ismered, de akkor megmondhatod neki ,hogy Xy (a gyerek) jó barátod, és mellette szerettél volna lenni.

De egyébként szal még ha nem teszed hozzá azt, hogy mellette szeretnél lenni, még akkor is, ők nem tudhatják, hogy nem találkoztál már vele valahol.

Vagy pl nemtom, hogy valami misztikus ok miatt ott kellett lenned; pl a Bűbájos boszorkák-ban (filmsor), abban Paige elment Prue temetésére, de nem tudta, mi vonzotta oda, de neki ott kellett lennie aznap.

Meg szal tehát tényleg nem tudhatják, hogy ismerted-e már valahonnan, vagy akár csak Xy-nak a révén is, hogy találkoztál-e vele egyáltalán. Mert pl mint barátként, el is mehettél volna pl hozzájuk úgy, amikor a szülők otthon voltak. Szóval senki nem kérte volna számon, hogy ki vagy te ott , úgyis a gyásszal lennének elfoglalva, és egyébként örülnek, ha még más is részvétet nyilvánít. Egyébként se lenne semmi közük hozzá, hogy honnan ismered, vagy honnan nem; de akár találkozhattál is volna vele a fia révén, vagy pl nemtom, mondjuk tőle vásároltál a piacon, vagy melléd ült a buszon, és pl megkérdezte, hogy kinyithatja-e az ablakon, és akkor onnantól pl elkezdtetek beszélgetni, vagy ugyanabba a kutyaiskolába vittétek a kutyátokat, vagy valamelyikőtök előre engedte a másikat a pénztárnál, mert csak kevés holmit vett, vagy satöbbi.

2020. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Akivel jóbaráti kapcsolatban vagy, annak a hozzátartozója temetésére menj el. Ne az elhunyt miatt, ha nem ismerted, hanem a barát kedvéért. Nem kell (nem is illik) odaállni a koporsó mellé, nyugodtan lehetsz leghátul, de ha már vége a szertartásnak, az ismerősök oda szoktak menni a gyászoló családhoz részvétet nyilvánítani, és ilyen esetben nagyon jól tud esni, ha megjelenik ott egy ismerős, akinek nem is lett volna kötelező. Valamint, a gyászoló nem nagyon tud mit kezdeni magával a gyászbeszéd meg hasonlók közben, olyankor nézegeti a megjelenteket, és jó érzés észrevenni, hogy egy ismerős vette magának a fáradságot, és eljött, mert valamennyire fontos neki. Én legalábbis ilyen meggondolásból minden kollégám családtagjának temetésére elmegyek. (Nem ezerfős társulatról beszélek, csak tizen-valahányról.)

Volt kolléga és osztálytárs temetésére legfeljebb akkor, ha nagyon jóban voltunk anno.

2020. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Talán valamelyik rokonoméra (nemrég két temetésen is voltam - szerencsére nem minden nap és nem minden héten teszem a tiszteletemet ilyen helyeken.)


De majdnem minden hónapban értesülök mostanában halálesetekről - van, hogy egymás után többről is tudomást szerzek valamiképpen. Legtöbb esetben idős szülőt helyeznek Örök Nyugovóra.

2020. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!