Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meghalt a barátom nagymamája,...

Meghalt a barátom nagymamája, ilyen körülmények között baj, ha nem megyek a temetésére?

Figyelt kérdés
Szóval a barátom egy tőlem 200km-re levő városban lakik. Külföldről jött haza dolgozni, és mielött hazament volna a családhoz, úgy terveztük, hogy egy hetet még az én városomban marad és béreltünk addigra egy lakást. Megérkezett.. másnap reggel mire felkeltünk, kapta az sms-t, hogy meghalt a nagymamája. Tudni kell róla, hogy eléggé szegények, 4en vannak testvérek. A nagymama is velük lakott egy három szobás lakásban. Jóformán a nagymama nevelte fel őket és szerették nagyon. Én is találkoztam a nagymamájával kétszer (2 egymás utáni napon mikor ott voltam). Szóval a temetés holnap lesz. Én egyetemista vagyok, és most utolsó félévben kaptam egy olyan tanárt, akinél nem lehet hiányozni gyakorlati óráról. Ez így kifogásnak tűnhet, mert aki nem látta milyen az a tanár, nem tudja felfogni, hogy milyen lehet. Még más tanárok is figyelmeztettek, hogy annál a tanárnál nem lehet hiányozni csak 4x. Én jövőhéten pedig menni fogok a barátommal külföldre 3 hétre dolgozni, ami ugye már startból 3 hiányzás. És ha holnap nem megyek akkor az az óra is kiesne amire még épp eltudnék menni, és nem maradnék le annyira az anyagról, mert amúgy holnap lesz az első normális óra megtartva. Sajnos nincs autóm se, ezért csak busszal tudnék menni, de nem tudnék sehogy sem visszaérni arra az órára, mert az út 4 órás. Anyukám véleményét kikértem, ő azt mondta, hogy nem vagyok a felesége,sem az élettársa, és nem kötelező menjek, ha itt laknának a városban akkor igen, de így hogy ilyen messze laknak nem kell menjek. Mellesleg anyukám egyáltalán nem akar hallani a barátomról, nem szereti egyáltalán. Szóval nem tudom mit tegyek. Természetesen a barátom anyukájának részvétet nyílvánítottam már.
2019. márc. 6. 15:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgyértem, hogy dolgozni volt külföldön és onnan jött haza*
2019. márc. 6. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy tudtál a temetésről, és részvéted, de nem tudtál elmenni, mert túl messze volt.
2019. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A pasimról van szó, ha nem lettem volna elég világos.. nyilván tudtam róla
2019. márc. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!