Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy mondanád máshogy: "Sajnál...

Hogy mondanád máshogy: "Sajnálom"?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 02:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat,bocsi,elnézést...
2010. júl. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, bocsánatot kérek, elnézést, nézd el, attól is függ, hogy miért mondod..
2010. júl. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából csak érdekel. Nincs konkrét szituáció.

De ha már azt mondom hogy bocsánat. Az annyit tesz hogy valamit elrontottam, és elnézést kérek érte. De az nem jelenti hogy sajnálom. Lehet hülyén gondolkodom. :D

2010. júl. 21. 04:02
 4/9 anonim ***** válasza:
bant a dolog
2010. júl. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,nem volt szándékos,bocsánat,szívből sajnálom,nagyon megbántam stb....:--))
2010. júl. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondom, ha hibáztam, hogy "jóvá teszem".
2010. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, a bocsánat nem fedezi egyben a sajnálatot is egyben, nem is azonos a jelentésük.

A bocsánat kérés egy elhibázott lépés véletlenszerűségének, akaratlanságának tudatosítása a másik félben, amíg a sajnálat gyakorlatilag empátia: szánakozás, részvét, együttérzés. Ugyanakkor megsajnálni valakit lehet pld. kegyelemből is.

2010. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sorry tükörfordítása nem a valódi jelentés. Jól gondolják a legtöbben: ahol leggyakrabban előfordul (idióta filmekben), ott sima bocs kéne legyen a fordításban. Olykor pedig részvétem lenne a helyes, és jól csöcsön lő a sajnálkozás a koporsó mellett, legalábbis remélem megvan még az anyanyelv. Magyar nyelven akkor használatos, amikor valóban sajnálsz valamit: Ó, de kár!
2010. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsanat es sajnalom, szerintem egeszen mast jelent. Bocsanatot kersz mikor Te rontottal el valamit, mikor hibas vagy. Sajnalom - nem feltetlenul a Te hibad, de sajnalod hogy a dolgok igy jottek ossze. Sajnalod, hogy a masik mergelodik, szomorkodik, csalodott. Sajnalomhoz nem kell hozzafuzes. A bocsanathoz sokszor el van varva.
2010. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!