Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 18 vagyok és megkaptam az...

18 vagyok és megkaptam az első autóm. Miért vagyok ugy hogy lelkiismeretem van hogy nekem van és a többieket sajnálom mikor mánsak több van mint nekem és ő mégsem sajnál? Miért van ez igy?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz de máskor érthetőbben!:)


Mert ők annak örülnek, hogy nekik van, mást meg leszarnak.

De sajnos ilyen az emberek többsége...

2011. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz. Nekem meg egész életemben azért volt bűntudatom, mert kitűnő tanuló voltam, egyetemre mentem, körülöttem meg mindenki 3-4-es, és szakmunkásképzőben megrekedt, az őseim meg állandóan velem vágtak fel.
2011. aug. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem mire gondolsz, mert érthetetlenül írsz. Amúgy örülök, hogy autód azért van.
2011. aug. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj picit átfogóbban: mindenkit nem menthetsz meg, minden éhezőt nem lakathatsz jól, nem a te felelősséged mindenki nyomora, sőt, továbbmegyek, senki életéért nem te felelsz. Törődj a magad dolgával, ne másokat lesegess, hogy több, vagy kevesebb van-e neki a tiédnél. S majd ha nem kapod, hanem veszed magadnak a dolgokat, akkor nézz körül, hogy melyik alapítványnak érdemes segíteni. De akkor is tartsd észben a régi mondást "Az éhezőnek nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani halászni"
2011. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Mert benned még van lelkiismeret ami sok emberből kihalt.
2011. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%
Majd kinövi.
2011. aug. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

off!

fiatal vagy, csak arra kérlek, hogy mindig érezd a felelősséget :)

jó utazgatást :)

2011. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Talán lelkiismeret-furdalása van.
2011. aug. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne furdaljon a lelkiismereted, nem te tehetsz róla, hogy ők nem olyan szerencsések, mint te. Segíts a nálad szegényebbeknek, ha tudsz, de ne érezd rosszul magad miattuk.
2011. aug. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 napietus ***** válasza:
érzékeny vagy szociálisan, ez jó, engem is úgy neveltek, hogy a rászorulókon segíteni kell. egyébként én 17 voltam, mikor az első kocsimat kaptam, nekem is volt kezdetben rossz érzésem, de úgy kompenzáltam, hogy hurcoltam vele a velem egyfelé lakó osztálytársaimat oda-vissza a suliba. így végülis jóra fordítottam, ami adatott, mert ők spóroltak vele (nem kellett bérletet venniük a távolsági buszra).
2011. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!