Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a hülye szokás, hogy...

Mi ez a hülye szokás, hogy tegezésre nevelik sokan a kisgyerekeiket?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok, nem az a bratyizós fajta. A szomszédaimmal is magázással indítottam, aztán kezdtünk el tegeződni, de a 7 és 10 éves gyerekeik a kezdetektől tegeznek. Sőt, a becenevemen amit senkinek nem engedtem meg! A szüleik nem mondanak erre semmit. A feleségemet is tegezik. Annyira belejöttek amúgy hogy a 60 éves szüleimet is elkezdték letegezni mindannyian, engedély nélkül. Én a gyerekeimet arra nevelem, hogy a szomszéd 30 éves nő az néni és csókolommal illik neki köszönni. Ilyenkor mindig zavarba jönnek a szomszédok. Mert állítólag az ő gyerekeik mindenkit tegeznek. A háziorvost, a tanárnőt, mindenkit. Mert ez a 21. Század. Még előadást is tartottak, hogy ezzel a magázódással hülyének nézik a gyerekeimet és komoly lelki problémáik lesznek emiatt a távolságtartó viselkedés miatt.

Tényleg ez a normális manapság? Nekem az ikrek idén mennek oviba. Erre számíthatok majd?


2020. jan. 23. 11:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

Azt gondolom, hogy az, hogy az óvónőt tegezik, még rendben van, mert nincsenek még annyira az anyanyelvük birtokában, hogy képesek legyenek a tegezés-magázás megkülönböztetésére, bár egy csókolom vagy jó napot kívánok már egy 3 évesnek sem kellene, hogy gondot okozzon. Nem is okozna, ha megtanítanák.

Az iskolai tegeződés viszont borzalmas. Annak idején mi is úgy érkeztünk elsőbe, hogy tegeztük a tanító nénit, de szépen leszoktatott róla, és év végére már senkinek eszébe sem jutott. A mai gyerekek sem hülyébbek. És ez az iskola feladata lenne, mert a családban ezt ma nem tanulja meg a gyerek, hiszen otthon tegeződünk. Én hiába mondom a sajátomnak, hogy ne tegezze a tanítónőt, teljesen jogosan válaszolja, hogy de hát mindenki tegezi, nem akarja kiröhögtetni magát.

2020. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%
Az meg, hogy az angol nem magázódik amellett, hogy ebben a formában nem igaz, nem is érv. Az angol nem magázódik (vagy nem tegeződik, tök mindegy), a skandinávok is mind tegeződnek, de a németek, franciák, csehek a magyaroknl sokkal szélesebb körben magázódnak. Ezzel az erővel őket is utánozhatnánk.
2020. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%

“Hogy itt mindenkinek milyen okos a gyereke hogy kapásból magázódva tanul meg beszélni! “

Hmm, mert egy 7 vagy pláne 10 éves az ugyebár csak 2 napja beszél, nyilván nem volt még ideje ezt a két formát elkülöníteni...

Aki meg az itteni tegeződéssel próbál “érvelni”: nem hivatalos fórumokon ez általános. Talán a netikett is írja, ezt nem tudom. De ne ez legyen már az “érv”, hogy egy 10 éves gyerek miért tegezi le lazán a tanárt, orvost, idegen felnőttet (itt nyilván nem egy 18 évesre gondolok, mielőtt ezzel jönne valaki).

Én egyetértek a kérdezővel. Egy kicsi gyereknek persze, hogy ne kelljen ezzel foglalkoznia, de egy iskolástól bőven elvárható. Mi is tegeztük alsóban a tanítónőket, de ennek az lett az eredménye, hogy egyrészt felsőbe kerülve az első alkalommal leszidtak érte, ott már nem volt szabad, másrészt otthon kellett a szüleinknek elmondani, hogy “igen, Andi nénit, barátainkat tegezheted, de pl ha a játszótéren mész oda egy idegen anyukához, őt nem, meg kell várnod, hogy megengedje neked”.

Azzal semmi bajom nincs, ha megegyezés alapján van tegeződés, én is ilyen helyen dolgozom. De azzal igen, ha valaki ezt engedély nélkül kezdi el. Nem úgy megyek oda egy ismeretlen 70 éveshez vagy a főnökhöz, akivel addig sosem beszéltem még, hogy “szia, mizu”.

2020. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

34 éves nő vagyok, bár ránézésre még 18 sem (idegenek visszajelzéseit tekintve), és sikítófrászt kapnék attól, ha magáznának a gyerekek! :D

Nagyon ritkán és nagyon fiatal gyerekeknél néha elő szokott fordulni, hogy néninek szólítanak, de hála égnek a legtöbben (kortól függetlenül) tegeznek! Én is ezt szeretem, ez a kényelmes.


Jó lenne már felfogni, hogy a tegezés nem bunkóság, a magázás nem tiszteletadás! Akár tegezve, akár magázva lehet tiszteletadó bárki. Akár tegezve, akár magázva, elküldhet a k.va anyádba bárki.


Nem attól függ, hogy valaki hogy beszél veled, hogy milyen nyelvtani formulát használ. Ezen megsértődni hülyeség.

2020. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%

Valakinek úgy látszik kell az érzet, hogy felsőbbrendű valakinél. Tanácsolom a kutyatartást.

Akkora nyomik, hogy még a válaszokat is töröltetik és még azt hiszik, hogy tiszteletet érdemelnek.

2020. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
37%

"Valakinek úgy látszik kell az érzet, hogy felsőbbrendű valakinél."

mér ne is haragudj, de a tanár igenis felsőbbrendű a diáknál, főleg egy alsó tagozatosnál. iskolában és munkahelyen is megvan a hierarchia. nem haverkodni jársz be a munkahelyedre/iskolába a feletteseddel/tanároddal.

2020. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%

Eddig minden munkahelyen tegeztuk a fonokeinket, es ettol fuggetlenul nem gondoltuk, hogy a haverjaink, de arra is volt pelda, hogy kozvetlen felettesekkel haveri viszony alakuljon ki, ha a nagyfonokokkel nem is.

Egyebkent az teljesen rendben van, ha valaki azt szeretne, hogy magazzak, akkor magazza oket a gyerek. De ha mar tiszteletrol van szo, akkor ha valaki azt szeretne, hogy tegezzek ot, akkor annak tegyen eleget a masik. Az idoseket alapbol magazzuk, amig mashogy nem kerik, de en a 30-asoktol (azaz majdnem a sajat korosztalyomtol, iden leszek 29), meg soha nem hallottam, hogy kifejezetten akarjak, hogy kisgyerekek magazzak oket, hanem inkabb az ellenkezojet hallom mindig.

A tanarok kozott nem tudom, jelenleg mi a helyzet, de nekem anno nem nagyon voltak 40-45 alatti tanarjaim, de gondolom vannak fiatal palyakezdok sok helyen. Legyen arra tanitva a gyerek, hogy elsonek magatodva szoljon egy tanarhoz, de az miert baj, ha a tanar / ovono megkeri, hogy inkabb tegezze?

2020. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
66%
Ott is hagytam volna a munkahelyem, ha pár évvel idősebb főnökökkel modoroskodni kell ezzel a magázódós maszlaggal. Gyerekként én is tegeztem mindenkit. Nincs ebben semmi. Ne legyél már ennyire befeszülve.
2020. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, nincs ráírva a homlokodra hogy 34 éves vagy. Egy 7 éves simán nézhet 20-nak is. A szüleik biztos azt tanították a gyerekeknek, hogy szabad tegeződni. A becenevedet is a szüleiktől hallották, ők otthon így hívnak téged. Nem is tudják, hogy nem szabad. Szóval ne a gyerekekre legyél mérges. Beszélj a szüleikkel, hogy ennyi idősen magázhatnának végre.
2020. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

En 30 leszek de mikor en voltam iskolas akkor senki sem tegezte a tanart meg 1. osztalyban sem.


En nekem fura ha egy gyerek magaz meg bacsinak hiv, nem erzem magam oregnek :D

Volt amikor egy kb 12 eves lany csokolommal koszont mikor en voltam kb 25.

Ettol fuggetlenul ugy kellene nevelni a gyereket hogy magaza az idosebbeket es lehet hogy majd valaki mondja neki hogy tegezze.


Angolok nincs sok kulonbseg magazodas, tegezodes kozt. De a tanarnak nem mondhaton hogy Jennifer hanem pl Miss Johnson.

Van aki utalja ha a szomszed kisgyerek csak a neven szolitja pl Hi Melissa. Helyette inkabb Miss Melissa az udvarias forma

2020. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!