Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nagyobb társaságnak kb.20...

Egy nagyobb társaságnak kb.20 embernek, hogy mutatkozzak be?

Figyelt kérdés

17 éves lányként nem vagyok teljesen biztos benne, hogy egy kb. 20 fős társaságnak akik 20-40 évesek, mélyebb interakcióba nem szeretnék bonyolódni, de később fogok érkezni erre az összejövetelre és nem ismerem őket, szeretnék jó benyomást kelteni.

Mindenkivel fogjak kezet? Én nyújtsam először a mancsom? Illetve ha ez egy abszolút baráti összejövetel merjek tegeződni? Nekem kell elsőnek köszönnöm mert később csatlakozom.



2020. febr. 3. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel mindig az köszön előre, aki érkezik (vagy távozik), érkezésedkor felhangon köszönj (pl. Üdv mindenkinek ! vagy: Mindenkit szeretettel köszöntök). A háziak közül valakit (vagy a szervező, vagy aki meghívott téged) keress körbenézve. Az kell (kellene) bemutasson a társaságnak. Ha nem így alakul, akkor magad kell "odacsapódjál" egy-egy csoporthoz és amikor rád figyelnek, mondod: Szabó Nóra vagyok. és így tovább. Sokszor ismerősök is felbukkannak, azokkal is beszélgethetsz. A kézfogást ne erőltesd, szerintem felesleges, sem a köszönésnek, sem a bemutatkozásnak nem része. Ha valakik ragaszkodnak hozzá, akkor kezet fogsz és kész.
2020. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Jó estét, sziasztok! xy vagyok!"

Ennyi elég lesz.

2020. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Azért nem kell ezt annyira múlt századi merevséggel kezelni, hogy ki köszön elsőnek. Nyugodtan köszönhetsz akár minden helyzetben elsőként, legalábbis a hétköznapi helyzetekben.


Nézd meg milyen jellegű lesz a találkozás. Egyik az amikor téged bemutatnak, és mindenki rád figyel, tehát tudsz is egy szuszra köszönni mindenkinek, másik az amikor mindenki el van egy-egy kialakult csoportban elszórtan és beszélgetnek, mert te fél órával később érkeztél. Ez a két fő lehetőség van, tehát amikor be tudsz egyszerre mutatkozni mindenkinek és amikor csak egyenként, mert már kialakultak a csoportok.


Ha mindenki rád figyel akkor köszönj mindenkinek és mutatkozz is be, például így: "Sziasztok! Kőrösi Réka vagyok!". Vagy ha nem tegeződős az összejövetel, akkor elég ha csak a nevedet mondod, kicsit körbepásztázva a társaságon, jelezve, hogy mindenkinek mutatkozol be.


Ha akkor érkezel, amikor már kialakult csoportok vannak, akkor meg nem kell körbemenni a bemutatkozás miatt. Akkor elég ha ott és akkor köszönsz és bemutatkozol, ahol csatlakozol egy beszélgetésbe, de ott se szakítsd félbe a beszélgetést, hanem majd figyelnek rád azt jelzik. Akár mondanak is valamit. De ha van amit te is hozzá tudsz szólni, akkor mondhatod, mintegy bekapcsolódva a társalgásba. Ha megvan a kontaktus és rád figyelnek, akkor, ahogy gördülékenynek találod köszönsz és XY vagyok. De nem kell ilyenkor azonnal erőltetni és megakasztani a beszélgetést, csak azért mert csatlakoztál. Majd alakul a helyzetben.


Az összes változatra érvényes viszont, hogy nézd mennyire tegezős a party, vagy mennyire szakmai és magázós, és annak megfelelően te is tegeződj, vagy magázódj.

2020. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 3. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!