Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért népszokás itthon az...

Miért népszokás itthon az alkohol ivása, hogy még az orvos is ezzel piszkál?

Figyelt kérdés

Soha nem ittam egy kipróbáláson kívül alkoholt és nem is akarok. Nem jön be az íze, az édes üdítőket szeretem. Ez a kesernyés, csípős íz nekem taszító.

Bármilyen orvosnál vagyok ezzel jönnek, hogy iszik alkoholt? A májértékem magas volt egy fertőzés miatt (utólag derült ki) de az orvos ki se akart rendesen vizsgálni, mert azt hajtogatta, hogy “egy egyetemistának azért lecsúszik ez-az a bulikon”. Hiába mondtam, nem hitte el! Aztán meg el kezdte mondani, hogy nem bűn egy pohár bor naponta, még jót is tesz. Szerintem meg ha valaki valamit rendszeresen csinál és ragaszkodik hozzá, az függőség. Nagyapám volt ilyen, egy pohár gyógyszernek-egy pohár orvosságnak, ezt mondta mindig, közben alkoholista volt. De ő csak 2 pohárral ivott, az orvos írta fel neki (2x fél literes volt az a pohár).

Hogy tanácsolhat még az orvos ilyen hülyeséget? Barátnőm értelmiségi, tanult szülei is állandóan isznak minden hétvégén valami kitalált indokkal, névnap, születésnap, esküvő, esti borozás. Közben azt mondják ők nem is isznak soha! Csak éppen ünnep volt és illett koccintani. Amikor egyszer azt hazudtuk hogy megittam amit kitöltöttek és rám akarták erőszakolni (a párom itta meg amíg nem figyeltek) akkor elkezdtek örömtáncot járni, hogy na végre, erre vártunk már! Végre férfi lettél! Ezt mondta a barátnőm 50 éves, fiatalos egyetemi tanár anyja! Miért egy rohadt alkoholos bódítótól lenne férfi valaki?


2020. márc. 5. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
2 millió alkoholista országában élsz.
2020. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Aranyos (gyerekes) a kiakadásod egy nyilvánvaló dologról.
2020. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 Van az több is...
2021. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!