Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában undorító eltakarni...

Amerikában undorító eltakarni a szánkat ha köhögünk vagy tüsszentünk?

Figyelt kérdés

Egy amerikai színész kitett egy fényképet facebookra,és a leírásban megemlítette,hogy valaki a kezébe tüsszentett és bár szó szerint nem írta de nekem eléggé úgy jött le,hogy ezt undorítónak találta.

Olvasgattam a kommenteket,ott is fel voltak háborodva az emberek,valaki még azt is írta,hogy még a kisgyerekeknek is megtanítják,hogy a könyökükbe tüsszentsenek,milyen neveletlen és undorító dolog ez(gondolom a könyök hajlatra gondolt).Ennyire gusztustalan lenne Amerikában a tenyerünkkel eltakarni a szánkat köhögésnél illetve tüsszentésnél?Tud erről valaki valamit?Mert nekem ez új,itt kb.mindenki a tenyerével takarja el a szákát ilyenkor.😂

Itt a kép:

[link]



2020. márc. 1. 14:32
 1/8 TR75 ***** válasza:
97%

Praktikusabb a könyökhajlatba köhögni és tüsszenteni, mert ha a tenyeredbe teszed, s utána mindent megfogdosol (kezet is fogsz, meg miegyéb), akkor nagyszerű élményekben részesíthetsz másokat.

Amennyire tudom, a skandináv országokban is a könyökhajlatot javasolják és igyekeznek elterjeszteni.

Szóval nem az undorító, hogy eltakarják a szájukat, hanem az, hogy a tenyerükbe köhögnek meg tüsszögnek.

2020. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Jó kezet fogni valakivel, aki előtte törölte le a taknyos morzsákat a kezéről....
2020. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%

Itthon is undorító a kezedbe tüsszenteni. A taknyos, bacis kezeddel fogsz utána kezet meg fogod meg a közösen használatos dolgokat?

Ne is haragudj, de itt is zsebkendőt használunk erre a célra nem pedig az üres kezünket.

2020. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Franciaországban már az óvodákban is a könyökhajlatba való köhögést/tüsszögést tanítják a gyerekeknek évtizedek óta.

Sokkal kisebb így egymás megfertőzésének a veszélye, mint a nyitott tenyérbe érkező bacilus-áradat.

2020. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

,,Szóval nem az undorító, hogy eltakarják a szájukat, hanem az, hogy a tenyerükbe köhögnek meg tüsszögnek.”

Tudom,hogy arra értette,de itthon pl.ha utazok a metrón a legtöbb ember a tenyerével takarja el a száját,és senki sem néz rájuk csúnyán,hiszen a többség ezt csinálja.Persze így sajnos utána megfogják a kapaszkodót és utána megfogja a következő ember,de ha az kezet most vagy kezet fertőtlenít akkor abból sem lehet baj.Nyilván könyökhajlatba jobb lenne,de azért ez is jobb,mi t a semmi,nem szabad az arcunkoz érni.

Viszont nekem is azt mondták gyerekkoromban,hogy ,,szád elé a kezed” nem pedig ,,szád elé a könyökhajlatod”,szóval értitek mit akarok ezzel mondani,hogy itt természetes a tenyerünket odarakni.Csak meglepő volt,hogy máshol ezért így felháborodnak.

2020. márc. 1. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Na várjál! Akkor a nyugatiak összetaknyozzák a ruhájukat? Mert hát hosszú ujjú cucc van rajtad, és a könyökhajlatodba tüsszentesz, akkor taknyos lesz a cucc. Hát elég undorító lehet.

A kézről le lehet törölni, és semmivel sem undorítóbb olyannal kezet fogni, aki épp most törölte meg a taknyos kezét, mint mondjuk megfogni a kapaszkodót a metrón vagy a buszon, vagy kilincseket fogdosni.


Ez az Ian Somerhalder nevű ripacs beteg, vagy mi a francért van rajta maszk?

2020. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem el kellene kezdeni hogy a mellettünk ülő ölébe vagy a vállára tüsszentünk és utána a ruhájába dörgöljük az orrunkat.

Praktikusabb lenne.

2020. márc. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"I’m literally watching people sneeze into their hands and wipe it on their pants and the arm rest and then reach out to me and ask for a picture!"

Nem az a baja, hogy kézbe és nem könyökhajlatba, hanem ami utána jön.

2020. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!