Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyes öregasszonyoknak már...

Egyes öregasszonyoknak már semmi sem jó?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap utaztam a combinón, az egyik ajtó melletti helyen, természetesen beálltak úgy az emberek, hogy azon a részen, ahol a lábamnak kellett volna lenni, ők voltak és a táskáik, szóval lábak felhúzva. Felszállt egy néni, és megkérdeztem kedvesen, "Le tetszik ülni?" Néni mosolyogva, nem maradjál csak. Erre valahonnan egy öregasszony elkezdett pampogni, hogy hogy lehet ilyet kérdezni, azt kell mondani, hogy Tessék leülni, milyen udvariatlanság ez. Teljesen kiakadtam, hogy legalább megkérdeztem, erre azt mondja ilyen gúnyosan, hogy megkérdezte, megkérdezte, de hogy? Hát én ilyet még nem éltem, egyrészt fel sem tudtam volna azonnal pattanni, másrészt meg egy csomó néni elutasítja a helyet, hogy a következőnél leszáll meg ilyenek. Most akkora paraszt vagyok, mert felteszek egy eldöntendő kérdést, hogy szeretne-e leülni vagy sem még mielőtt lemászok? Hát csak meri már azt mondani, hogy igen, ha szüksége van a helyre..
2010. júl. 24. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel én is találkoztam, ne is foglalkozz az ilyen vén banyákkal :) Nagy az Isten állatkertje.
2010. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen vén k*rvák csak kötekednek, mert nincs más örömük már az életben.
2010. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Bocs: azért nem minden idős ilyen. A fiatalokból is idősek lesznek.
2010. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy paraszt, ne aggódj. Helyesen cselekedtél - legalábbis szerintem.
2010. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Beutazzák az egész várost 2 vizes zsömléért meg 10 deka fölvágottért, nincs más, se jobb dolguk.
2010. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy 1 zsömléért unalmukban utazgatnak.

Kb 55-60 ezer FT-ból nem lehet mannát venni.

2010. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy sok emberben él a sztereotípia, hogy az idős nénik alapvetően jók és kedvesek. Erre nap mint nap rácáfolnak egyesek, és akkor meg az az általánosítás megy, hogy mind kőbunkók.


A valóság az, hogy ők is voltak fiatalok, és mint ahogy a fiatalok közül is vannak jóindulatú és rosszindulatú emberek, közülük is akad bőven mindkettőből. Ez a hely átadásos dolog is olyan, hogy az agresszív öregasszony kierőszakolja magának, míg lehet hogy egy szolid idős néni, aki sokkal inkább rászorulna, végigszenvedi az utat állva.


Egyébként az a legkeményebb mikor hatalmas táskákkal lökdösik az embereket, és így törnek utat sorban állásnál. Orvosnál meg ahol számot kell húzni, úgy oldják meg a tolakodás kérdését, hogy ha valaki húzott, de elment, bemennek a helyére, pedig ilyenkor a következő számmal várakozónak lenne a sora. Így van hogy míg mások 2 órát várakoznak, ők 10 perc alatt megoldják, és még 10 percig bent jó hangosan mesélik az orvosnak, éppen mit sütöttek. De nem, nem ilyen az összes idős nő, csak ezek akiket megjegyez az ember. Náluk a pofátlanságnak tényleg nincs határa.

2010. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 07:21:

Buszsofőr mesélte, hogy füredi öregasszony Pápára jár kenyérért busszal, mert ott 10 Ft-al olcsóbb, és a busz meg ingyen van neki. Hozzáteszem itt nem csak a 10 Ft-ról lehet szó, hanem arról is, hogy ez neki egy program, nem otthon unatkozik.


De tényleg ingyen van? Mert az államnak ki kell fizetnie, az adófizetők pénzéből. A néni spórol 10 Ft-ot, ami az államnak 1000 Ft-jába kerül. Ez így jó? Ha csak 10%-át kéne fizetnie a jegy árának, már nem érné meg neki a 10 Ft árkülönbség miatt annyit utaznia.

2010. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért igazából annyival kevesebbet lopnak el a buszvállalatoktól, szóval tevőlegesen pénzbe nem kerül. :P
2010. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én két éve jártam úgy, hogy ülök a helyi járaton, erre fölém áll egy olyan 60 év körüli banya, és odaböki, hogy "fáj a lábam, le akarok ülni". Jól felhúzott, erre rákontráztam neki, hogy "üljön a padlóra, van elég hely".


Vannak ilyen parasztok. És még neki állt feljebb. Aztán elmagyaráztam neki, hogy szégyen hogy 60 éve korára nem tanult meg kulturáltan kérni.


Sajnos vannak ilyen banyák, de azok meg is érdemlik a nekik járó bánásmódot.

2010. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!