Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyes helyeken nem viszik...

Egyes helyeken nem viszik túlzásba az etikettet?

Figyelt kérdés
Ha igen, szerinted hol és mennyire zavar?
2011. máj. 14. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos szinte mindenhol túlzásba viszik :( Olyan helyeken zavaró, ahol semmi nem indololja. Most még egyetemista vagyok, de ha kikerülök, röhely lesz megírni egy életrajzot mert anniyra átvették a hülyeséget usából. Már a takarító néninek is europass önéletrajz kell a minimálbéres fizuhoz.
2011. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 napietus ***** válasza:

első, az europass-os önéletrajz nem az etikett része, hanem egy hülye divat, és ebben igazad van.


de egyebekben az etikettet nem lehet túlzásba vinni. a jó modort sem. a bunkóságot annál inkább. én sajnos mostanában inkább az utóbbinak a túlzásba vitelét tapasztalom, meg azt, hogy sokan az alapvető viselkedési szabályokkal sincsenek tisztában.

2011. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az etikett túlzásba vitele szerintem már nem etikett, hanem sznobizmus és modorosság és ennek megfelelően a sznob helyeken viszik túlzásba. :)

Természetesen kihangsúlyoznám, hogy a sznob hely nem egyenlő sem a drága, sem az extravagáns és pláne nem az elit helyekkel!


Tehát ha elmész egy 5 csillagos szállodába és mindenki magáz, a londiner nyitogatja előtted az ajtókat, stb-stb... az (szerintem) nincs túlzásba víve, csak igazodik a hely szelleméhez és ahhoz, hogy nem véletlen fizettél annyi pénzt, amennyit.


Viszont ha bemész egy étterembe reggelizni, ahol egy sima rántottáért elkérnek kétezret, mert az a legmenőbb hely a városban és mindenki szúrós szemmel néz rád, ha nem eltartott kisujjal iszod a kávét :):) ... nna az túlzás... de ez nem is etikett szerintem.


Tehát az egyik helyen az etikett lényege, hogy az ember megkapja és megadja a kellő tiszteletet a másiknak és ettől jól érezze magát, a másik meg kényszeredett modorosság, ami már rég nem arról szól, hogy ki mennyire tiszteli a másikat, hanem, hogy ki bír nagyobb és feleslegesebb felhajtást csinálni egy egyszerű köszönésből/étkezésből/akármiből.

2011. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: 05-14 20:17

ha ly-vel írod azt, hogy röheJ akkor soha nem kerülsz ki az egyetemről. legalábbis nem diplomával

2011. jún. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!