Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hölgyek, lányok, számotokra...

Hölgyek, lányok, számotokra mit jelentene, illetve mennyire volna fontos, hogy a tömegközlekedésen a férfiak átadják nektek a helyüket?

Figyelt kérdés
Tudtommal régebben ez még szokás volt, csak talán az egyenrangúság hozta el magával, hogy ez ma már nem elvárás. Én férfiként elég kellemetlenül érzem magam, ha egy nő állni kényszerül mellettem, ugyanakkor meg mégis az van bennem, hogy ma már talán furán hatna átadni a helyemet (hangsúlyozom, NEM terhes nőkről van szó), főleg hogy vannak akik ezt akár egyenesen zokon is vennék. Pedig ha átadom a helyem, egyáltalán nem azért teszem, mert lenézném a nőt, éppen ellenkezőleg... Kíváncsi vagyok, hogy a többség hogyan reagálna egy ilyen gesztusra.
2020. márc. 8. 19:05
1 2
 11/16 mustafa33 ***** válasza:
74%
Szóval traktorra fel csajok! Hadd rázza ki belőletek a szuszt is, még terhesen is. Elvégre egyenjogúak vagytok, nemde? Mert a szociban így csinálták. Akkor amikor az "úriember" szó negatív tartalmú lett. Hát én inkább maradok régimódi úriember aki elvből tiszteli a nőket (amíg érdemesek rá) és ez nem azt az érzést adja nekem, hogy hű de jó fej vagyok, hanem mert ilyennek neveltek és az öreg, elesettnek sem azért állok fel a buszban hogy magam előtt jó legyek, hanem mert őszintén sajnálom és ez is a neveltetésemnek eredménye. A verésel pedig ne példálózzatok, úriember nem üt meg nőt, aki igen az nem úriember, csak álázza magát annak. Sok mai egyenjogú nőt is megveri a barom pasija. Megjátszani mindent lehet: úriembert, vagányt, csávót, bunyóspityut, hölgyet, emancipált nőt, feminimfát, bunyósgizit, ... Az a lényeg ki minek érzi magát legbelül.
2020. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 mustafa33 ***** válasza:
* ...csak álcázza magát annak.
2020. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%
Még mikor terhes voltam sem örültem ha valaki át akarta adni a helyét!
2020. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem abszolút nem zavar, ha nem adják át a helyet. Tudok állni, sőt jobb szeretek, ha nem megyek sokáig.

Ha átadják, azt nyilván hálásan elfogadom, ha sokáig megyek, de ismételten, nem tartom rossznak, ha valaki nem adja át a helyét, csak azért, mert egy nő áll.

Mellesleg sosem lehet tudni, hogy ki a másik. Lehet, neked, ("hiába" vagy férfi), jobban kell a hely, mert nagyon fáradt vagy, rosszul vagy, sok a cuccod, stb.

Persze, udvarias dolog átadni a helyedet, de ez sokkal fontosabb az idősek, terhesek, mozgássérültek és más nehézséggel lévők számára, mint simán csak azért, mert a másik nő.

Nekem többször adták a helyet, volt, hogy elfogadtam (három táska, 10 megálló), volt, hogy elutasítottam (semmi teher, 2 megálló).

19/L

2020. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Nem várom el, de jól esik és megköszönöm, csak biztonságosabb ülve utazni.

45n

2020. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kedves, udvarias gesztusnak tartom és örömmel veszem a felajánlást. Számomra ez megtisztelő. Kifejezetten férfiasnak találom ezt a viselkedést.

32N

2020. márc. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!