Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A ti családotokban mennyire...

A ti családotokban mennyire fontos a környezettudatosság? Szülők, ti mit adtok tovább a következő generációnak?

Figyelt kérdés
Gyerekek, ti mit tanítottatok a szüleiteknek, és mekkora sikerrel?

2019. jún. 15. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is. Szelektíven gyűjtünk, komposztálunk, amiből lehet újrahasznosítottat veszünk, szintetikus tisztító és tisztálkodó szereket igyekszünk kerülni, a ház tetejét beborítják a napkollektorok, gázt egyáltalán nem használunk, ahova lehet tömegközlekedünk, műanyag zacskókat nem használunk.
2019. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amíg volt szelektív a faluban, addig szelektíven gyűjtöttük. szemetet nem dobáljuk el, ha nincs kuka, összegyűjtjük és az első adandó alkalommal kukába dobjuk (pl túra közben). komposztálunk, házikertünk van. alacsony fogyasztású autónk volt (sajnos nemrég lerobbant). tömegközlekedést használjuk napi szinten.
2019. jún. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk fontos. Általában biciklivel és tomegkozlekedessel járunk.

A szemetet szelektíven gyűjtjük. Vegetáriánusok vagyunk, igyekszünk csak szezon gyümölcsöt /zöldséget fogyasztani.

Magyar tervezői ruhákat vásárolunk stb..

Kerüljük az online rendelést, csak olyan helyről veszünk, ahol nem csomagoljàk be egy kiló műanyagba a terméket.

Saját szatyrokkal járunk vásárolni, nem veszünk pet palackos üdítőket, kulacsunk van stb.

Vegàn kozmetikumokat használunk, lehetőleg néhány összetevőből. Házi készítésű mosòport és mosogatószert használunk, hogy ne terheljük a boltiakkal a vizeinket.

Dezodorbòl, tusibòl, samponbòl hulladékmentes, tömb dolgokat veszünk.

Ezenkívül igyekszünk úgy élni, hogy csak a szükséges dolgokat vegyük, nem halmozunk fel minden szart, csak mert megtehetjük meg akciós.

Ha kirándulunk, mindig viszünk zsákot és útközben más szemetét szedjük.

Lehet túlzásnak tűnik, de annyira pazarlóan élünk mi emberek, mintha nem lenne holnap.

Én nem akarok olyan jövőt a gyerekeimnek, amiben több műanyag darab van a vizeinkben, mint hal.

Amit még kihagytam : intimkelyhet és mosható betétet /pelenkát használunk. Az eldobhatò 500 év, mire lebomlik, nincs jogom szerintem ennyi évig terhelni a környezetet, egy olyan dolog miatt, amire van más alternatíva.

2019. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok, egyébként aki leszarja a környezetet, annak is érdemes ezeket kipròbàlni. Sokkal több pénz marad a zsebünkben, mióta igyekszünk figyelni a környezetre.
2019. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy evembe telt mire raszoktattam a szuleimet a szelektiv hulladekgyujtesre.
2019. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit barki megtehet: sajat zacskot viszunk bevasarlashoz is (gyumolcsoknek, pekaruknak);nem veszunk semmilyen pet palackos uditot (kulacsot hasznalunk); igyekszunk helyi termeloktol vasarolni a piacon, nem tescos meg undorito alban pekseges pekarut hanem helyi kispeksegbol vasarolunk; nem jaratjuk feleslegesen az autot, egy heten egyszer ha nem tömegközlekedéssel megyünk (és ott is a vonatot preferaljuk); lekvart-ketchupot mi magunk teszunk el; a vizzel sporolunk
2019. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Egyszer feljött beszélgetés közben, ez az egész téma. Mindannyian rájöttük, hogy gáz van.

Amikor kisebb voltam, akkor mindig mondták, hogy ne szemeteljek, mert úgyis tudni fogják.

Egy délután eldobtam egy cukros zacskót, még haza sem értem, de ők már tudták. Miután hazaértem, már meg is említették, hogy szemeteltem. Azonnal vissza is mentem és felvettem. Soha többé nem csináltam ilyet.

Persze, ez nem nagy dolog.


Már gimis vagyok. 2 éven keresztül műanyag vagy alufóliába csomagoltam a kajám. (Sokszor dobozban vittem).

Ezután volt a nagy beszélgetés. Nyár elején.


A szendvicsemet új zsebkendőbe fogom csomagolni(kendő).


Kompusztálunk,

2019. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!