Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarok vagy inkább magyarors...

Magyarok vagy inkább magyarországiak mi a véleményetek a felvidéki magyarokról?

Figyelt kérdés
tehát konrétabban mi a véleményetek a felvideéki magyarokrol szlovákiai magyarokról mi a véleményetek így mint nemzetileg szerintetk mi a külömbség ???
2020. márc. 24. 20:48
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
100%
Vegyesek a tapasztalataim. Dolgoztam pl. múzeumban, és találkoztam olyanokkal, akik átjöttek Magyarországra mondjuk múzeumlátogatásra, és amikor kellett, akkor eljátszották, hogy ők egy szót nem tudnak magyarul (amikor pl. szóltak nekik, hogy nem lehet fényképezni, vagy ne nyúljanak hozzá a kiállítási tárgyakhoz), de amikor valaki mással magyarul beszélgettem, akkor világosan látszott, hogy nagyon is értik, miről beszélünk, és amikor azt hitték, hogy senki nem hallja őket, akkor ők is magyarul beszéltek egymás között. Szóval sunyik voltak, na. Viszont vannak jó tapasztalataim is, több olyan embert is ismerek, akik ugyan már csak törve beszélik a magyart, de próbálják magyarul megértetni magukat. Amit látok, az a szlovákiai magyarság rendkívül erős asszimilációja a szlováksághoz, pedig nekem zömmel csak az országhatárhoz közelebb eső szlovákiai területekről érkező magyarokkal van valamennyi tapasztalatom, de még itt is azt látom, hogy a magyarság kezd eltűnni, pedig ezeken a részeken annak idején még a magyarok voltak többségben. És amit a legszomorúbbnak tartok, az a szlovákiai magyarság saját sorsa és politikai képviselete iránti közönye. Tudom, hogy Szlovákiában sem könnyű a helyzet, és hogy a szlovákiai országgyűlési képviselet tekintetében nincs nagy választék magyar politikusokból, de számomra azért eléggé elkeserítőek voltak a legutóbbi választási eredmények. Sokan az anyaországtól várnak mindenféle segítséget, miközben ők maguk semmit nem tesznek azért, hogy legalább néhány magyar képviselő legyen a szlovák parlamentben. Mi nem tudunk mindenben segíteni, van, ami az emberek, közösségek saját feladata.
2020. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
hát lehet igazad van
2020. márc. 26. 22:46
 13/38 Alex Fly ***** válasza:

Évekig éltem Komáromban, ismertem jó pár felvidékit. A vvolt nejem családjának egy része is kint él. Általában jó fejek, de persze van, aki a határ innenső felén rögtön elfelejt magyarul...

Munkatársak között is elég sokan voltak, ott volt némi távolságtartás, ha nem is különültek el, de egy zártabb közösséget alkottak.

2020. ápr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
aha értem
2020. ápr. 1. 09:14
 15/38 anonim ***** válasza:

"én ds magyar vagyok azt mondo elég parasztok?"


Igen

2020. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
miért lennénenek parazstok?
2020. ápr. 1. 13:44
 17/38 anonim ***** válasza:
Nemtudom, semmi nem indokolja, mégis azok...
2020. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
szerintem ez tévedés
2020. ápr. 1. 18:33
 19/38 anonim ***** válasza:
Mi az a ds magyar?
2020. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
azt is is szeretném tudni
2020. ápr. 1. 19:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!