Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarok vagy inkább magyarors...

Magyarok vagy inkább magyarországiak mi a véleményetek a felvidéki magyarokról?

Figyelt kérdés
tehát konrétabban mi a véleményetek a felvideéki magyarokrol szlovákiai magyarokról mi a véleményetek így mint nemzetileg szerintetk mi a külömbség ???
2020. márc. 24. 20:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Azt tudom hogy mikor átmentünk párkányba sörözni, akkor a kocsmában már belépéskor úgy néztek rám mint a véres rongyra. Utobb kiderült hogy MINDENKI MAGYAR VOLT A KOCSMÁBAN. A csapos pedig egy gusztustalan flegma féreg volt.
2020. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
lehet hogy a párkányiak ilyenek
2020. ápr. 3. 12:01
 23/38 anonim ***** válasza:

A szlovákok rossz hatással vannak rátok. Rossz példát mutatnak.


Amúgy édesapám Somorjai születésű, 14 éves koráig Csehszlovákiában élt, a Felvidéken.

2020. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
miért mondod hogy rossz hatást mutatnak??? jah akkor még csehszlovákia volt az már rég volt de miért mondo hogy rossz hatást mutatnak?
2020. jún. 8. 10:43
 25/38 anonim ***** válasza:

Nyugi a magyarországi magyarok is rossz hatással vannak egymásra. Bár egy picit máshogyan.


Minden népnek megvannak a rossz szokásai.


Nem akarok kritikát írni itt, egyik népről sem.

2020. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
lwehet
2020. jún. 8. 16:02
 27/38 anonim ***** válasza:

+ Amúgy a szlovákokról személyes tapasztalatom az volt, hogy amikor anyámmal és testvéremmel elmentünk megnézni apám szülőhelyét, és azt a helyet ahol legtöbbet élt a felvidéken, nos akkor a szovákok a magyar beszédre támadóan léptek fel (Észak-)Komáromban.


Ahogy németül beszéltem a bátyámmal, meg a követkexő utcában mintha kinyalták volna a hátsonk. Anyámmal meg oroszul tudtam beszélni, az meg semleges volt számukra.

2020. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Azért váltotunk nyelvet, mert félő volt, hogy anyám szemelátára keveredünk egy verekedésbe bátyámmal.


Két 180+ os 100+ kilos srác, a bátyám éppen szálkásítás után volt. Én meg akkor már nyolc éve küzdősportoltam. ... Bár egyikünk sem szeretett, az élet úgy hozta sokat verekedtünk másokkal.

2020. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
ezt most nem értem
2020. jún. 8. 16:26
 30/38 A kérdező kommentje:
jah igen a szlovákok nem csípik a magyr bezsédet ez igaz
2020. jún. 8. 16:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!