Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarok vagy inkább magyarors...

Magyarok vagy inkább magyarországiak mi a véleményetek a felvidéki magyarokról?

Figyelt kérdés
tehát konrétabban mi a véleményetek a felvideéki magyarokrol szlovákiai magyarokról mi a véleményetek így mint nemzetileg szerintetk mi a külömbség ???
2020. márc. 24. 20:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Apám tízennégy évig élt Cseszlovákiában, de csak kétszer találkozott szlovákokkal addig.


Amúgy finom megfogalmazás, hogy nem szeretik. Bátyám és én is nagyon nyugodt emberek vagyunk. De a beszólások, visszont válaszokból majdem verekedés lett. Egy tény, vagy bíztak benne, hogy jobban futnak, - ami bátyám kapcsán tévedés lett volna részükről, - vagy nagyon bátrak voltak.


A csehek nagy bajt csináltak, és akkor még finom voltam, a Felvidéken és Kárpátalján.

A Papám még átjárt Dél-Komáromba pecázni, és gyerekkorában ott csak a vasútállomás, egy halásztelek és egy pecázó volt csak.

2020. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
aha de beszóltak a szlovákok??
2020. jún. 8. 17:54
 33/38 anonim ***** válasza:

Igen. De engem és bátyámat sem kellett féltenni. Olyan reposztokat kaptak, hogy a többségük csak pislogott. Visszont páran felszívták maguk, bár az invitálásra, hogy szívesen lecsapim őket, csak jöjjenek oda, már csak puffogtak.


Visszont anyámat is megértem, nem azért utaztunk oda, hogy a rendőrségen éjszakázunk.

Utólag belegondolva, a helyi rendőrök tuti nem lettek volna kedvesek ezek után.

2020. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
ez hol is történt?
2020. jún. 8. 19:08
 35/38 anonim ***** válasza:

Komáromban, vagy ha úgy tetszik

Öregkomáromban.

2020. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
jah hát akkor még nem is szlovák városban
2020. jún. 8. 22:48
 37/38 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy szlovák város? ;) :D


Gondolom, szlovák községek nőtték ki maguk városá.

2020. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
szlovák városok lennének a tátra közeliek
2020. jún. 9. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!