Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiúk! Miért nem lehet visszaha...

Fiúk! Miért nem lehet visszahajtani a wc ülőkét, miután felhajtottátok?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek természetesen. A bátyám mindig felhajtja a wc ülőkét, de le már sohasem hajtja, hiába szóltam neki. Az egész családot idegesíti, hogy nekünk kell folyton visszahajtani utána...

2020. ápr. 3. 13:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Lányok!

Mi a nehéz abban, hogy lehajtsátok a wc ülőkét??

Egyenjogúság van.

2020. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem nehéz, de ha már úgyis felhajtjátok, nem értem miért olyan nehéz vissza is hajtani. Azért is kérdeztem, mert nem tudom mi az oka ennek, és kíváncsi vagyok a válaszaitokra
2020. ápr. 3. 13:42
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Mi közöd van ahhoz, hogy mások, hogyan csinálják??

Miért nem a bátyáddal tárgyalod meg ha téged ennyire zavar?!

Ez amúgy a ti magánügyetek.

2020. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

A te érdekedben hajtjuk fel, hogy ne vizeljük le az ülőkét.

Kisebb munka lehajtani mint letakarítani.

Úgyhogy örülj inkább neki...

2020. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Férfi vagyok és én mindig lehajtom, miután végeztem. A fedél azért van, hogy betakarja azt a tátongó lyukat, amin a szenny (híg és szilárd ürülék) távozik. Takarva esztétikus. Aki nem hajtja le, az kényelmes.

Nagyon idős házaspártól hallottam, hogy ők már nem hajtják le a fedelet, csak az ülőkét, vagy azt sem, tekintettel arra, hogy gyakran kell nekik sürgősen leülni és nincs idő a felhajtogatással. Érhető, de ők nagyon idősek. Akinek nincsenek a családjában vagy rokonságában ilyen betegek (igen, ők betegek), az ezt aligha érti...

2020. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Kerdezo, meselj mar miert lenne neki kotelessege miattatok mindig lehajtani, ha ti soha nem hajtjatok fel neki? A ti kenyelmetek szamit egyedul, az ove ezek szerint nem, jol ertem?


A batyad helyeben az ilyen hisztis p*csaknak (mert gondolom 'az egesz csalad' az teged meg a hugodat v. noveredet jelenti) csakazertis felhajtva hagynam, akkor is ha amugy lehajtva hasznaltam.

2020. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
41%
Ezen en is vitatkozom mindig a parommal. Eleve ha xarnak ok is ugyanúgy ráülnek az ülőkére, sőt, ülve pisilnek. Ilyenkor meg felhajtják, nem lustak hozza, hogy ne pisiljek le. Hát akkor kijelenthetem a nok neveben, hogy üljetek le siman pisilni, mert nem ciki, vagy ne hugyozzatok össze vissza. Igy nem kell az ülőket senkinek fogdosnia, senkinek nem kell fáradnia vele.
2020. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

A WC-nek azért van felede, hogy "be legyen csukva", azaz ne kerüljön ki semmiféle kórokozó vagy szag a helyiség levegöjébe.

HA a fedelet lecsukod - és ez lenne alap mindenki esetében -, akkor logikus módon az ülökét is le kell elötte csukni.


Az, hogy a nök miért nem akarják külön lehajtani a férfiak után, kb. olyan érv, mintha valaki azt reklamálná, hogy a lakásajtót miért kell becsukni annak, aki kinyitotta, mért nem hagyhatja nyitva, majd becsukja más.

2020. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%
Te se hajtod fel neki cseszdmeg, akkor tőle miért várod, hogy lehajtsa? Amilyen a mosdó olyan a törölköző.
2020. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

"A férfiak tudnak ülve pisilni? Jaj tényleg,"


Csak halkan jegyzem meg ez azért erősen függ az ülőke méretétől és kialakításától.

Akinek nem egy óvodás méretű kukija van,annak bizony beleakad,beleér az ülőke első részébe,de van,hogy a csésze frontrészébe is,ez nem túl kellemes,és pláne nem túl higiénikus.

2020. ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!