Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kisebb darabokat tartalmazó...

Kisebb darabokat tartalmazó levest (pl. bableves, borsóleves) hogy illik enni?

Figyelt kérdés
A kanál tartalmát önthetjük úgy a szánkba, mint olyan levesnél, amelyben nincs darabka (pl. paradicsomleves), vagy az ajkainkkal körülfogva húzzuk be a szánkba?
2020. máj. 13. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát én az utóbbit használam, igy is kell
2020. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Jav., úgy
2020. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bekapod a levest meg a darabokat a kanállal együtt és úgy eszed meg
2020. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha gabonapelyhet eszünk tejjel?
2020. máj. 13. 20:49
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
MINDIG bekapod a kanalat a tartalmával együtt és utána a szádban marad a kaja. HA csak "öntöd", akkor jó eséllyel öszsekened magad mega környéket is.
2020. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az öntést amúgy nem szó szerint értettem, hanem mint amikor egy étel híg lé, és abből öntünk a szánkba, a kanalat kicsit megbillentve (az oldala felől).
2020. máj. 13. 21:00
 7/14 Barackoshányás ***** válasza:
88%
Van olyan, aki bármit is önt a kanálból a szájába?
2020. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam, mint öntés:


[link]


Ilyen féloldalas öntés, de lehet, hogy nem ez a legjobb szó rá.

Szóval hogy lehet-e így enni, ha darabkák is vannak a levesben?

2020. máj. 13. 21:08
 9/14 A kérdező kommentje:
Vagy más szavakkal, úgy értem az öntést, mint amikor pohárból iszik az ember. :)
2020. máj. 13. 21:40
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Még valamikor nagyon kis koromból van valami halovány emlékfoszlányom arról, mintha láttam volna valaki - akkor nagyon idősnek tűnő - embert igy enni a levest. Ez a szokás szerintem még azokból az időkből származhat, amikor még akkora kanalakkal ettek, ami be se fért az ember szájába, legfeljebb a "csőrét" lehetett bekapni és beönteni rajta a kanál tartalmát. Nagyapám is mindig ilyen bazi nagy kanalakkal evett, onnan gondolom ezt a dolgot.
2020. máj. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!