Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pünkösdkor mennyire illik...

Pünkösdkor mennyire illik eljegyezni a másikat szerintetek?

Figyelt kérdés

Sokan ugye karácsonykor, újévkor meg augusztus 20.-án szokták. Tehát egy jeles naphoz vagy ünnephez kötik az eljegyzést a férfiák közül jó páran.

Én ezt igazából nem igazán akartam volna sose, meg hát mindig is nyáron tudtam elképzelni.

A párom végül most pünkösd elsején kért meg, aminek jaj nagyon örülök és természetesen igent mondtam:)

Csak azért szerettem volna kiírni a kérdést, hogy ismertek -e még hasonlót, akit pont ezen a napon kértek meg? És hogy szerintetek illik -e ilyen napon vagy érdemes egy átlagos hétköznapot vagy hétvégét kitűzni erre a célra?:)


Őszintén nekem pünkösd napja általában olyan mint a több átlagos nap, annyi különbséggel, hogy aznap nincs munkanap.



2020. jún. 6. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Pünkösd "elseje" pünkösdhétfő volt. Nem ismerek olyan párt, akik pünkösdhétfőn tartották az eljegyzést. Szerintem nincs jelentősége a napnak.
2020. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Én mondtam a páromnak, hogy ha meg akar kérni, bármikor megteheti, csak nem ünnepkor. Ha annyira nem tud ajándékot kitalálni, vegyen egy gombolyag fonalat vagy menjünk el moziba. Sosem értettem miért csinálja ezt rengeteg férfi...
2020. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
A nőknek semmi sem jó. Meg is érdemlik, hogy a saját epéjükben fortyongjanak.
2020. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, mikor tartotok eljegyzést. A dátumnak a paraszti társadalomban volt értelme, ahol esküvőt és lakodalmat csak farsangban lehetett tartani, mert akkor volt rá idő és mód, az eljegyzés pedig legfeljebb egy évvel az esküvő előtt lehetett, mert az volt a szokás. Ma már bármikor lehet házasodni és akár évekig is jegyben lehet járni.
2020. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as, itt egyedül te fortyogsz :)
2020. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy az esküvőt böjti időszakra tegyétek és akkor nem kell nagy lakodalmat csapni. A születésnap elsőre rossz ötletnek hangzik, mert egy nap ajándékozás kiesik. Viszont azért nem rossz ötlet, mert ha nagy nászajándékban gondolkodnak az emberek, lehet hogy ez előre billenti a döntést...Célszerű elsőre nem templomi esküvőt, mert akkor megismételhető és dupla ajándék.
2020. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Halottak napján kell megkérni a kezét. 😅 Bocsánat na.

Én nem örülnék, ha ünnepkor kérnék meg a kezem. Az már mas, ha pl. a szülinapomon, vagy egy nyaralás közben. :)

2020. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szép gesztus, hogy egy ünnepélyes napra rakják egyesek az eljegyzést. Viszont igazán nincsen nagynjelentőssége.

Én annyiból örülnék, ha Szenteste kérné meg párom a kezem, hogy aznap jöttünk össze :)

2020. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!