Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért veszett ki az emberekből...

Miért veszett ki az emberekből a tisztelet? Alapvető helyeken (étterem, bolt, orvosi rendelő) miért nem tudnak egyesek normálisan kommunikálni a másikkal?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen veszem észre, hogy az emberek tiszteletlenül beszélnek egymással, hivatalos helyeken olyan stílusban beszélnek, amit régen soha meg sem mertek volna próbálni.

Orvosi rendelőben letegezik az orvost zsigerből. Nem vagyok a magázódás híve, de teljesen idegen embereket mióta tegezünk ilyen környezetben? Mióta tegezzük le az egészségügyi szakembereket, hivatalnokokat, xy embert a postán?


Egyszerűen nem értem hova tart ez az ország.



ápr. 27. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Alapvetően ezt a családból hozzuk magunkkal. Az óvoda és az iskola ebben nem tud jelentős eredményt elérni. Rontani (ritkán javítani)viszont tud rajta a társaság, a közeg, amiben eltöltjük az időnket. A szórakozás és a szabadidő eltöltése is meghatározó.
ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
A magázódás önmagában nem a tisztelet jele, illetve tegezve is lehet tisztelettel beszélni.
ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Egy orvost semmilyen körülmények között nem illik letegezni. Bizonyos munkakörnyezetben nincs tegeződés. Én csupán erre gondoltam.

ápr. 27. 10:21
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom, miért ne lehetne tegeződni az orvosokkal.

Én a háziorvosommal és a fogorvosommal is tegező viszonyban állok.

A nőgyógyászommal magázzuk egymást, pedig egykorúak vagyunk.

ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja azt azért hozzáteszem, biztos nem úgy indult a tegeződés köztünk, hogy én letegeztem valamelyik orvost, de már nem emlékszem hogy alakult ki. 4# vagyok
ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha felajánlotta az orvosod, az teljesen más! De azt írtam, hogy zsigerből letegezni. A férjem orvos és naponta letegezi valamelyik betege, amit nem tudunk hova tenni, pedig nem ad rá engedélyt és nem visszajáró betegekről van szó.
ápr. 27. 10:46
 7/12 Lucifer-666 ***** válasza:
48%

Azért mert a gyerekek sem magázódnak egymással. Kényelmetlen értelmetlen szokás.

Én sem tegezem az orvost, de csak mert ezzel a butasággal átmosták az agyamat és meg lettem félemlítve.

ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

55 éves vagyok, ( jó,szerencsére még nem nagymama kinézetű ) de sokszor ha bemegyek egy üzletbe, vagy jön az ételszállító futár, vagy a lépcsőházban találkozom fiatalabb lakókkal stb, sokan akár 30 évvel fiatalabbak nálam és nagyon sokszor mégis "szia"-val köszönnek.

Ez egyáltalán nem zavar.Attól még a tiszteletet megkapom, soha nem beszéltek velem tiszteletlenül.

A munkahelyemen a cégtulajdonos egy nagyon jól menő üzletember 64 éves, de mindenki tegezi, a legalsó beosztottak is kortól függetlenül. Nem játsza meg az agyát.

És ami fontos, mindenki nagyon tiszteli!

Ettől függetlenül természetesen nem illik mindenkit letegezni, de mint ahogy valaki itt már írta, a magázás nem feltétlen a tisztelet jele. Én sem tegezek le egy orvost, ha először járok nála, bár legtöbbször egy idő után kialakul mindenkivel az is.

Ha a férjedet ennyire zavarja, hogy letegezik, akkor jelezze a betegeinek, ne otthon puffogjatok ezen, hanem az illetékesekkel beszélje meg.

ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 szerintem nem annyira érted a lényeget. A lépcsőház nem munkakörnyezet vagy hivatalos hely, ahol vannak illemszabályok.

A munkahelyeden lévő tulajdonos a kollegád, akivel nap mint nap találkozom. A kórházban sem magázódnak a dolgozók egymással.

Ez természetesen.

Minden illetékessel külön beszéljen? Az az utóbbi pár évben lett ez divat és csak bizonyos korosztálynál veszi észre, azok nem fiatalok, inkább 45-60 között.

Persze, meg lehet anélkül is adni a tiszteletet, hogy magázódnánk, de bizonyos helyeken vannak protokollok.

ápr. 27. 13:49
 10/12 A kérdező kommentje:
Találkozol*
ápr. 27. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!