Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért volt kínos hogy csókolom...

Miért volt kínos hogy csókolommal köszöntem Anyám barátnőjének?

Figyelt kérdés

Én 30 éves vagyok, ők 60. Gyerekkorom óta ismerem, mindig is csókolommal köszöntem neki. 15 évig nem találkoztunk, külföldön élt. Soha nem engedte meg, hogy tegezzem. Most akkor le kellett volna tegezni vagy jó napot kívánok? Utóbbi nagyon távolságtartó, még babaként is ringatott, sokat vigyázott rám mindig később is. A jónapottal bunkónak éreztem volna magam, mintha idegen lenne pedig családtagnak tekintem.

Amikor mondtam, hogy csókolom, elkezdett nevetni, inkább röhögni és utánozni kezdett. Azt mondta, hogy milyen vicces vagyok, meg hogy még gyereknek érzem magam hogy úgy viselkedem?

Mi lett volna a jó megoldás?


2020. jún. 9. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Csókolommal valóban a gyerekek szoktak köszönni. Az üdvözlömhöz mit szólsz?
2020. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

A csókolom igencsak kiment a divatból, emellett a jelentése is igencsak cikis.

A jó napot kívánok az egyetlen olyan köszönési mód, ami mindenhol és mindenkivel szemben udvarias és korrekt! (Föleg, ha külföldön él/élt, arrafelé a standard mód a napszaknak megfelelö köszönés)

2020. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

1-es, ez nem igaz!!

Egy úriember csókolom (kezét csókolom) köszöntéssel üdvözli az ismeretlen, v idősebb hölgyeket!

2020. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

3


Esetleg a II. világháború előtt.

2020. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

3-as: ez ezelött 100 évvel még igaz lehetett, de mára már régen kiment a divatból.

De már akkor is az "úriember" NEM !csókolom"-ot, hanem "KEZÉT csókolom"-ot köszönt - ha nem érzed a kettö közti különbséget, akkor nagy baj van veled.

Egyébként ha szerinted egy nöt így illlik köszönteni, akkor remélem a férfiakat meg "alázatos szolgája" formában köszöntöd!

2020. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Én lenni gungan harcos.

Alássa szoligálja.

2020. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan, nem volt kínos.
2020. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Ismerős idős hölgynek, én is csókolommal köszönök.


39/F

2020. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

4: proli környezetben még akkor sem....


Úriemberek között viszont határozottan ma is szokás!

Az egyéni szoc. probléma, ha te ilyenekkel nem találkozol.

2020. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

9


Gotromba!

2020. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!