Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság mennyi ajándékpénzt...

Manapság mennyi ajándékpénzt illik adni egy esküvőre? (4 fős családom van)?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 23:58
 1/10 anonim válasza:
100%
Mi kb. egy éve 50 ezret adtunk és e mellé még jött az ajándék.és még plusz 10 ezer.
2010. júl. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű,annyit adj amennyit elbír a családi kassza.
2010. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a vacsora árát azért illendő kifizetni (fejenként), amúgy meg tényleg annyit adj amennyit tudsz.
2010. aug. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
40000
2010. aug. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván ez attól is függ,hogy milyen rokoni, vagy baráti viszonyok fűznek az adott személyhez. A vacsora árát mindenképpen, ezen felül meg amennyit elbír a kassza.
2010. aug. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
szerintem annyit, amennyit tudtok nélkülözni, ha csak 10.000-t akkor annyit, ha 50.000-t akkor annyit... ezen senki sem sértődhet meg, sok helyről kapnak pénzt amúgy is.
2010. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Elég szomorú,ha egy ifjú pár azért hív vendégeket a lakodalomba,hogy minél több pénz jöjjön össze! Van,aki nem engedheti meg magának,hogy a havi kaja pénzét elköltse egy vacsorára.

Felénk szokás,hogy a bejáratnál levő kosárba teszik a borítékot,benne annyi pénzzel,amennyit elbír a költségvetésük. Természetesen név nincs rajta.

De újabban szokás,hogy visszautasítják a meghívást,és csak egy dísztáviratot küldenek.

2010. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Lattam egy videot, Ciganyek szamolgattak a huszezreseket az ifju parnak :) kb ugy, kb annyit

Egyebkent igenis szokas, hogy sok penz jojjon ossze, plusz a amenyasszonyi tancon is. Anno abbol mentek naszutra, es kompenzalta a lakodalmi kiadasokat is. De viccen kivul, amennyit elbir a koltsegvetes. A 200, akkor annyi, ha 200 000, akkor annyi. Ez van

2010. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyit bírtok. Ha egy huszast adtok négyen, szerintem az már elmegy. Ha tudtok, adjatok negyvenet-ötvenet, de csak ha nem megterhelő. Azért ne éhezzetek más lagzija miatt. Ha felvágósékhoz vagytok hivatalosak, akik lenézik azt, aki keveset ad, és nincs pénzetek, akkor inkább ne menjetek. Normális családban meg úgysem az összeget nézik (hiszen lehet, hogy valakinek nagyobb áldozat, lemondás húszezer ft, mint másnak kétszáz). Én is ezt tettem újgazdag unokabátyámék esküvőjén (tavaly volt, kb. 10 ezret tudtunk volna adni 2-en, de ők tutira megszóltak volna emiatt). A hiteltörlesztő meg a számlák befizetése valahogy fontosabb volt, így ment a dísztávirat, ahogy az egyik előző válaszoló is írta :).
2010. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 hete volt az esküvőm, és azt mondom nem az számít mennyit viszel, hanem hogy LEGYÉL OTT! Sokkal többet ér.

Több mint 100 meghívót küldünk szét. Jó ha 30-an el is jöttek. A közvetlen családtagokon kívül (már amelyik ott volt) összesen 6-an hoztak ajándékot (nem pénzt), abból is 10000-et ért a legdrágább. Azóta kaptunk kb 12 képeslapot/táviratot.

Az ajándékok nem hiányoznak, viszont szivesen osztottam volna több puszit.

(Hozzátenném, hogy csak polgári esküvő volt, és nem volt lagzi.)

24 L

2010. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!