Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi történik manapság az...

Sasmaskara kérdése:

Mi történik manapság az emberekkel?

Figyelt kérdés
Aki emlékszik a 80-as években levő hangulatra, és a kedvesebb, közvetlenebb, nyugodtabb életvitelre. Arra gondolok, és hogy mennyire droid, agresszív, érzéketlen és rosszindulatú emberrel lehet találkozni a mai életben. Mit akarnak ezek? Vagy milyen "módban" vannak?
2011. okt. 5. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudod, szerintem ezzel ne folgalkozz. Ez csak neked rossz, ha ilyeneken töröd a fejed. Te légy nyugodt, kedves és békés. Én nem emlékszem a 80as évekre, mivel a végén születtem, szóval nem tudom milyen volt, csak azt tudom, milyen ma, és úgy van, ahogy leírtad. Sok okot lehetne felsorolni miért, de ezeket mindenki tudja. Itt egyedül az emberek fejében van a gond, hogy ők nem akarnak változni, csak mennek a tömeg után. Én is lehetnék idegbeteg, én is idegeskedhetnék minden jelentéktelen dolgon..de felesleges, ezzel csak rombol mindenki, magát is meg a környezetét is, és ha minden ember elgondolkozna ezen picit, és megpróbálná kontrollálni magát, ők is rájönnének szerintem. Bár én nem is bánom, hogy ilyen a világ amilyen.
2011. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a 80-as években voltam gyerek, és emlékszem mennyire más volt. Ha pl lerohadt valaki az út mellett élből megálltak a többiek, mit tudnak segíteni, most még ha stoppolsz is szarnak rád.

Sajnos ilyen lett a világ, ez ellen annyit tehetünk, mint az első is írta, mi megpróbálunk kilógni a sorból, és máshogy gondolkodni.

2011. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én a nyolcvanas években voltam gyerek, így valamennyire emlékszem arra az életre, még ha gyerekszemmel is. Több mindenre volt pénz / nyaralás, szórakozás, könyvek, játékok.../, pedig nem is voltunk gazdagok, nyugis volt az élet. A boltokban nem volt olyan árudömping, mint most, de meg tudtuk venni, ami volt. Most a fordítottja van.

Felnőttként ma már azt mondom: kiszámíthatóbb volt az élet, jobban be tudtuk osztani a pénzt. És, az emberek is valahogy kiegyensúlyozottabbak voltak.

Szerintem az utóbbi 20 év hozta magával ezeket a változásokat. Bíztunk a rendszerváltásban, de nem úgy sültek el a dolgok, mint amire számítottunk. Hirtelen jött a nagy szabadság. Egyre lejjebb süllyed az ország mind gazdaságilag, mind morálisan. Egyre nehezebb a megélhetés. Ez frusztrálja az embereket.

2011. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszem, hogy amennyire lehet, igyekszem én is pozitív lenni, mint ahogy az előttem szólók is írták.
2011. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is igaz, hogy sokkal könnyebb volt megélni mint most. Faterom papírgyárban dolgozott, és nem vezetőként, mellette taxizott, muterom otthon végezhető varró munkát végzett, és mindenünk megvolt, pedig 3 tesóm van.

Minden évben többször mentünk nyaralni, bejártuk az egész országot, voltunk Bulgáriában, Lengyelországban (ahová akkor menni lehetett), és nagyon jó gyerekkorunk volt, pedig nem voltunk gazdagok, panelban laktunk, de jó volt az is.

Most egy gyári munkás dolgozik napi 10-12 órát, és kb éhen hal belőle, még ha van még 1 állása sem tud felnevelni, max 1 gyereket, nem hogy 3-at.

2011. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam nem 3, hanem 2 tesóm van, a lényeg ugyanaz. :)
2011. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem is zavar a sok rosszindulatú megjegyzés, a sok hibát kereső bámulás, a butaság és a neveletlenség...de hát ezek nem újdonságok.Mindig is voltak, mindig is lesznek.Kell tudni, emberi pszihológiát és testbeszédet...sokmindent meg lehet tudni egy emberről anélkül hogy ismernénk.
2011. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bigskorpio ***** válasza:
Azt azért vedd figyelembe, hogy a dolgok egészen másnak tűnnek 18 évesen, mint 48 évesen. Akkor is volt "droid, agresszív, érzéketlen és rosszindulatú ember", de nem foglalkoztunk velük, egyszerűen elkerültüt őket.
2011. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
azert olyan mindenki, mert mostanság már mindenkinek csak az a lények, hogy saját magával foglalkozzon, és ha pl. egy ember lássa hogy a többi is olyan, akkor ő maga is olyan lesz, és ez így mondhatom terjed mindenkire sajnos
2011. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!