Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Benzinkúton szoktatok adni...

Benzinkúton szoktatok adni borravalót aki megtankol nektek,vagy felfújja a gumit vagy lemossa a szélvédőt?

Figyelt kérdés

#Benzinkút,borravalóetikett,illik
2020. aug. 3. 13:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igen,szoktam persze,200 ast,ha fújatok egy 500 ast.
2020. aug. 3. 13:37
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Nem vagyok bekepzelt, egyedul szoktam tankolni.
2020. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem engedem hogy nekem tankoljanak, megtudok magamnak egyedül is tankolni és nem kell kidobnom az ablakon 200 ft-ot sem.
2020. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Cameroon ***** válasza:
32%
Szerintem illik adni és a kutasnak is jól esik ha engeded végezni a dolgát plusz nem mocskolod össze magad.
2020. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát én kb. 20 éve láttam utoljára olyat, hogy megtankolt a kutas. Pedig két saját autót tankolok meg a cégest, változó helyeken. Azt meg meg se kérdezte tőlem soha senki, hogy fújtasson-e.

Ha megkérdezi valakitől a kutas, és az illető igent mond, akkor természetesen, illik. De ha csak úgy odajön kérés nélkül, akkor még véletlenül se. Főleg, hogy általában csak jól összemaszatolja a szélvédőt, meg az egyébként csak poros kocsi oldalán jól végigcsorgatja a vizet, amitől látványosan mocskos lesz. Ilyenben volt részem párszor úgy 10 éve az egyik Shell kútnál, de aztán szerencsére leszoktak róla.

2020. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

En mikor Magyarorszagon laktam akkor sajat magam tankoltam meg, nem adtam borravalot de egyebkent is keveset autoztam, 2 havonta teletankoltam az autot es ennyi. Kulfoldon ahol lakok itt mindenki maganak tankol.

Dolgoztam regen benzinkutaskent nehany honapot. Voltak akik vartak hogy tankoljak nekik, foleg nok, meg nehany oltonyos ferfi, meg olyanok akik nyaron inkabb bent a boltban allnak sorban mint kint a melegben.

Altalaban 100-200 forintot adtak, neha volt 500 es egyetlen egyszer volt egy ezres. Olyan is volt aki 10 forintot adott, de a legtobben semmit.

Voltak ciganyok akik elvartak hogy pumpaljak a gumiba de borravalot nem adtak

2020. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Mivel a benzinkút alkalmazottja, és akkor is fizetést kap, ha csak bent tölti az idejét, szerintem külön borravaló nem illeti meg.

Ha kedves, nagyon segítőkész, szimpatikus, akkor egyénileg eldönthető, hogy mivel jutalmazza meg az ember.

2020. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sanker ***** válasza:
14%

7-es válaszoló!

Ugyanezt más munkakörről is el lehetne mondani. Aki például az irodában ül a telefon mögött, az se érdemel jutalékot, de lehetne még sorolni...

Télen -10 fokban ne sajnáld tőlük a bent létet.

2020. aug. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
90%

Ez a borravaló kérdés mindig nagy rákfenéje a magyarnak. Alapvetően nem is szabadna léteznie, mert normális fizetés illetne meg mindenkit aki dolgozik rendesen. Ha a kutas a mínuszban ácsorog kint akkor ahhoz illő fizetést kéne kapnia és nem kéne eltartani a nyűgös borravalóval, nem lenne rászorulva, nem lenne a kényes helyzet a vevőnél a borravaló kérdésével. Egyébként meg a kutas dolga a kerékfújás és minden más is, tehát ezekért eleve nem is járna neki semmi borravaló. Én se kapok érte, mert ügyesen eltakarítottam összeszerelés után az XY gépet amit kiadok a kezemből, mert igényes vagyok a munkámra. Kutyát nem érdekli. Átadhatnám mocskosan is igazából, de nem teszem. Sose adtam borravalót senkinek régen, 10 éve meg már kártyázom pláne nem is tudnék. Isten áldja a kártyát.


Tankolni mindig egyedül szoktam, sose engedek senkit a kocsihoz nyúlni. Mondjuk lehet azért, mert a szerelő vagyok.

2020. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Mashol meg durvabban megy a borravalozas. Usaban etteremben 20%ot elvarjak. Ezert en manapsag inkabb elvitelre kerem es csak kulonleges alkalmakkor ulunk be kajalni.
2020. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!