Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik borravalót adni benzinkú...

Illik borravalót adni benzinkúton a pénztárosnak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy elvileg illik.

Én a fillérb*szók totális ellentétje vagyok, nincs olyan pizza-, kebab- vagy csomagrendelés, hogy ne adjak egy ötszázast a futárnak, ugyanígy, ha benzinkúton megtankolnak/szélvédőt mosnak, akkor sem marad el.

Még hipermarketben is, ahol a pénztáros lehúzkodja egyesével a termékeket, méricskél, megpróbálom otthagyni a minimális aprót, bár általában nem engedik.


Viszont nem értem, hogy a benzinkút pénztárosának- ha az ember nem kér kávét, tényleg csak tankolást fizet- milyen alapon "illik" adni.

Annyi szolgáltatást sem nyújt, mint egy bolti eladó.



2018. jún. 28. 14:08
 1/7 Crisopher ***** válasza:
100%
Nem. Miért kéne neki borravalót adni?
2018. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem illik.


Lehet, ha valaki akar.

2018. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kútkezelőnek illik adni, ha vele tankoltatsz, vagy engeded lemosni a szélvédőd. Kasszásnak nem kell, nem is várják el.
2018. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A hipermarketes pénztárosnak adnál borravalót, de a benzinkutas pénztárosnak nem? Micsoda diszkrimináció:)

Amúgy nevetséges ez a borravalózás nálunk. Már lassan azért is tartják a markukat, ha hozzád szólnak.

2018. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt már szerencsém többször az Egyesült Államokba utazni, na, ami ott folyik, az a brutális és elképesztő... :)
2018. jún. 29. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az borzalmas. Én Ázsiában voltam, ott senki nem ad borravalót, ott az az alap, hogy jól szolgálnak ki, nem kell külön jelezni, hogy elégedett voltál.
2018. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem,a Tescoban is többet fizetsz direkt?

Adsz a kasszásnak,menyit?

2020. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!