Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik bemutatkozni egy...

Kinek illik bemutatkozni egy ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció:

Van Anna és Kata, akik lakótársak. Annának eljön a barátja a lakásba, és az előszobában várja a barátnőjét (aki a szobában készülődik).

Kata épp megy ki a szobájából a konyhába (az előszoba az összekötője a szobáknak és konyhának), mikor Anna utána kiállt, hogy nézze meg nem-e hagyott a mosogatóba valamit.

Ekkor találkozik Kata és Anna barátja. Kata egyből a mosogatót nézi, de közben köszön Anna batárjának, akivel elbeszélgetnek, de elfelejtenek bemutatkozni.

Ilyenkor amúgy ki illett volna először mondja a nevét? Elvégre Anna, aki az összekötő kapocs nincs a helyiségbe, hogy bemutassa egymásnak őket. Ilyenkor a "házigazda" kell vagy a vendég bemutatkozzon először? Vagy itt is ilyen férfi a nőnek szabály lép érvénybe?


2020. aug. 11. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Katának kellett volna odamenni a várakozóhoz, és nyújtania a kezét bemutatkozva, ha már Annában nem volt annyi, hogy tudja az illemet.. Elég neveletlen megnyilvánulás volt ez az egész ha így történt, ha ez így történt.
2020. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy előszobában (3 percet) várakozó barátnak és egy idegen lakótársnak nem is kell bemutatkozni. Anna legalább köszönt a mamlasznak...

Ha mások a körülmények (pl. a barát vendégségbe jön), akkor a barátnak kell bemutatkozni, a nevét mondania, de kezet ne nyújtania két okból: 1. ő a férfi, 2. ő az idegen, míg Kata otthon van.

2020. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
#2 igazat mond. Ő a férfi, Kata ráadásul otthon van, míg Anna barátja "vendégségben". De amúgy ha te vagy az az Anna barátja ajánlom hogy lazulj el egy picit. Nem kell ezt ennyire komolyan venni. Mutatkozz be neki, és ha magabiztos, határozott (a kettő ugyanaz :/ ) és jófejnek tűnsz semmi gond nem lesz. Ilyenen meg ne rágódj. Ne kövesd az illemeket, nem kell tankönyvből nézni. Csak légy önmagad és jófej.
2020. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igazából én “Kata” vagyok a szituációban. Bevallom, annyira nem rágódok az ügyön, csak hirtelen megijedtem, hogy lehet nagyon rossz benyomást tehettem.

2020. aug. 17. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!