Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Első bemutatkozáskor mit...

Első bemutatkozáskor mit illik vinni a barátom szüleinek? Ez így illedelmes, ha viszek valamit,ugye?

Figyelt kérdés
2020. júl. 4. 07:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem illedelmes, barátom is vitt a szüleimnek valamit (anyának csokit, apának bort, de még tesóim is kaptak egy-egy csokit).
2020. júl. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kikicsoda ***** válasza:
58%

Igen, anyukának virág de nem óriás csokor, csak kis szolid,vagy bonbon, apának egy üveg közepes árfekvésű bor, ha van tesó, csoki.:))

Ja, és a barátnődnek is vigyél virágot!

2020. júl. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi ocsem egyik nojetol se kaptunk semmit...nem neztunk rajuk hulyen.
2020. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
En sem vittem semmit soha senkinek, es senki nem nezett ram csunyan emiatt.
2020. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Ha burzsuj s sznob család, a királyi ékszereket is illik vinned mutiba-ajándékba;)

Pláne, ha puccos vacsi flancolás van...


Ha normálisak, akkor csak legyél normális-őszinte...nem értem, minek a rongyrázás-nyalás egy idegentől-idegennek...felettébb megvesztegetés érzést keltő-figyelemelterelés, ettől nem leszel bevágódva s idővel úgy is kiderül mit érsz számukra vagy neked ők.

"Ajándékra megvenni egy családot" ez...áhhh.


Másrészt elsőre viszed az édességboltot, majd full ellenszenvet tapasztalsz, de elfogadják illemből, másodjára meg smafu vagy undorral átadott-átvett ajándékok ismét.Tök kellemetlen, mint ha vámot fizetve léphetnél be...


Mellesleg a kérdező lány, ha jól értem.

Esetében max süssön egy kis saját sütit--semmi bolti szemét, legalább látnák, hogy valamit tud is s személyesebb gesztus.

Ez még belefér szerintem s becsülendőbb, mint megmutatni, "ismerem a felszínes púderezést".

2020. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

Én inkább azt mondanám, hogy első találkozásra szülőkkel ne vigyél semmit, vagy ha, akkor már valami saját készítésű sütit, ami sokkal természetesebben hat.

Én kellemetlennek találtam volna,azt ha viszek nekik valamit... Kicsit olyan nyalizás feeling.

2020. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Látom az őszinteség nem divat:)))))..azonban, mindig az győz a végén-megmutatkozik, akármit is visztek;)
2020. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Hol es hogyan fog tortenni a bemutatkozas?

Ha csak egy kavezoba ultok le, akkor ne vigyel semmit, mert furcsan hat,

De ha vendegsegbe mesz hozzajuk, igenis vigyel.

Ennek semmi koze. Abelitatkozashoz/elso talalkozashoz, ha valaki megy vendegsegbe igenis vigyen egy kis aprosagot (a parodtol tudhatod mi lenne a telitalalat), sutemeny, egy uveg bor, kave, barmi. Rosszat nem fogsz vele tenni, ez 100%.

2020. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

7:idiótán fogalmazni nem divat.


kérdező: első bemutatkozás? Van több?


Túlzás szerintem is venni/vinni valamit. Ha ebédre mész, vihetsz pár szelet saját sütit, de szerintem még az is felesleges. Ilyenkor csak be van mutatva egy idegen, nem kreált dolgokkal kell lenyűgözni. Zavarban van mindenki, ez csak jobban abba hozhat.

2020. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
38%
Te agyhalott canobix... ez az illemről szól, nem a megvesztegetésről. Illik mindig vinni valamit, ha az ember vendégségbe megy, nem csak bemutatkozáskor. Miért is lenne bolti szemét a papának venni egy normális bort? Inkább szüretelje le ő mi? Én első találkozásra nem is javasolnám a saját sütit, mert fura. Lehet, hogy azt a félét nem szeretik, én például egyáltalán nem szeretek ismeretlenektől kapott kaját megenni, de akkor ott a nyomás, hogy meg kell kóstolni és tettetni, hogy ízlik, közben lehet egyáltalán nem. Más, ha már ismerik egymást és kedvességből süt, de szerintem első találkozásra jobb valami formálisabb kedvesség, mint virág/bonbon/bor.
2020. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!