Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik bemutatkozni...

Hogy illik bemutatkozni szülőknek? Mi az etikett?

Figyelt kérdés

Hétvégén megyek át barátnőmhöz és valószínűleg a szüleivel meg a tesóival is találkozok. Nekem kell a kezemet nyújtani először?


19/L


2017. márc. 7. 11:58
 1/8 anonim válasza:
71%
Szerintem vigyél virágot az anyukájának meg bort az apukájának és majd ők úgyis fogják nyújtani a kezüket kézfogásra. Mennyire fogadták el, hogy a lányuknak barátnője van?
2017. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell semmitől paráznod, ugyanúgy kell viselkedned mint egy sima barátnőnek. A szülő/idősebb dolga menedzselni a helyzetet, Te csak legyél udvarias és kedves. :)
2017. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
31%

Ha etikett, akkor ez így van. Fiatalabb nyújt kezet és köszön az idősebbnek, alacsonyabb beosztású a magasabb beosztásúnak és férfi a nőnek.

Szerintem jó ötlet az ajándék a virág és a bor, ahogy azt előttem írták. Köszönj te és nyújtsd a kezed. Ha ezek megvannak nagy baj nem lehet. Sok sikert :)

2017. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél nyugodt, kedves, és laza. A kezedet ne nyújtsd magadtól, de fogadd el, ha nyújtják neked. Mindenképp köszönj, és ne tegezd le elsőre a szüleit. (A tesókat lehet tegezni.)

Ajándékot nehogy vigyél első alkalommal. Nagyon túlzás, és teljesen felesleges. Most csak bemutatkozni mész. Majd később lehet vinni ajándékot szülinapra, karácsonyra, stb.

2017. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
"Fiatalabb nyújt kezet" én ezt nem így tudom.
2017. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 epic fail.


Idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak, és közben a fiatalabb mondja először a nevét azaz mutatkozik be.


Nő a férfinak ugyanígy.


Fiatalabb nő / idősebb férfi spéci történet.


Én egyébként nem szoktam kezet nyújtani a lányom barátnőinek, csak barátságosan köszönünk.

2017. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Miért akkora nagy szám, hogy átmész a barátnődhöz? Köszönsz és annyi.
2017. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

most te leszbikus barátnő vagy, vagy sima barátnő?


Mert ha párkapcsolatról van szó, akkor az más, mintha csak dumcsiztok együtt...

2017. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!