Egyetemen szokás?

Figyelt kérdés

Az van, hogy most megyek 2.-ba,és van 2 tanár, akik sokat segítettek nekem meg múlt tanévben vizsán és úgy egyébként,ezért szeretnék nekik adni vmi kis apróságot. Tudom, hogy egyetem már nem a dedó, de sok segítséget kaptam tőlük! 2 nőről van szó.


21L



2020. szept. 3. 22:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
31 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Köszönöm az időt és türelmet, sokat segítettek!
2020. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ezt az egyetemen úgy mondják, hogy most leszek másodéves, nem másodikba megyek, az az általános isi... :D Szerintem max. akkor lepd meg őket valamivel, ha már nem fognak többet tanítani. Nyilván lehet ajándékozni, látom az egyetemi tanár ismerőseimnél, hogy ajándékoznak nekik a diákok, de főleg a tanulmányaik végén. Meg egyébként egyeteme válogatja, pl. egy kisebb felsőoktatási intézményben, ahol több a személyes kontaktus, kisebb csoportokban zajlik az oktatás, személyesebb hangvételűek az órák, támogató a tanár/hallgató viszony stb., gyakrabban előfordul, hogy egyes pedagógusoknak rendszeresen ajándékoznak akár karácsonyra vagy év végén jelképes ajándékokat.
2020. szept. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Inkább küldj nekik valamiféle visszajelzést. Én test szakon tanulok és második félévben volt egy turisztika tábor kurzus, ami elég kemény túrákból állt, de olyan fantasztikus élményt adott számomra, hogy én is így éreztem, hogy ezt meg kell köszönnöm. Végül egy év múlva a legjobb barátaimat elvittem a helyszínre megismételni a túrát és küldtem neki egy emailt aminek a lényege az volt hogy köszönöm, hogy megszerettette velem a túrázást, (ilyesmi).


A visszajelzés is nagyon jól tud esni, talán jobb is mint egy tárgy, vagy ilyesmi ajándék.

2020. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőknek a virág értékes tud lenni. De úgy általában egy jó pedagógusnak az, ha látja az előmenetelt. Mondjuk egy következő évfolyamon az az eredményes vizsga, aminek alapjait ő tanította. Vagy ha megköszönik a segítséget. Vagy később is gondolnak rá egy névnapra küldött emaillal például. Van ezer más mód.

Azonban egy apró de fontos körülmény. Vannak dolgok, az oktatás ilyen, ahol sok a személyes kontaktus, a munka eredménye nem azonnali és hasonlók. És az "ügyfél" úgy viselkedik, mintha ellenértéket fizetne. Nehéz ezt elmagyarázni, ez metakommunikáció. Na az tud igazán rosszul esni, hogy ne mondjam, rendkívül sértő lenni. Ezért nem jó az értékesebb dolog. Ezért jó, amiből az látszik, munka, odafigyelés,törődés van benne.

2020. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tanár vagy?
2020. szept. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!