Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha becsöngetnek Jehovák meg...

Ha becsöngetnek Jehovák meg mindenféle térítők milyen szöveggel lehet ill. szoktátok elküldeni őket? Vagy pl. amikor különböző alapítványoktól jönnek pénz gyüjtögetni beteg gyerekeknek szoktatok adni, vagy mit mondtok nekik?

Figyelt kérdés
Mivel itthon vagyok szinte egésznap, nagyon sokszor csöngetnek be hozzánk ilyen emberek. Nagyon sajnálom a beteg gyerekeket,/ néha szoktam adni 200-300 ft-ot/ de nekem is van két kicsi gyerekem -szerencsére egészségesek- és én sem vagyok milliomos, mit lehetne nekik mondani,hogy ne sértsem meg őket?
2008. nov. 27. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

1-

Monnd hogy nincs itthon készpénzed,de hagyjanak egy telefonszàmot,ha ugy érzed,majd jelentkezel(ez a finomabbik ,frappànabb megoldàs)

2.

Mondod,ne haragudjanak,de épp vendégeid vannak,nem alkalmas.....

3.

A durvàbbik egoldàsokat gondolpom ismered.

2008. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Bocsássatok meg, de sajnos nem tudok adni.


Szerintem ennyi. Ha ez nem tetszik nekik, akkor gond van a fejükben.

2008. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Én azt szoktam mondani, hogy adják meg a számlaszámukat, majd átutalok. A legtöbben elmennek, mert KAMU gyűjtést csinálnak. Ez nem sértő és így kiszűröd, hogy mi valós gyűjtés, mi nem.

Üdv.

2008. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
79%

Ha jehovak jonnek, akkor En azt mondom, hogy bocs, de ateista vagyok, es amig ennek hallatan ujraelesztik egymast, addig becsukom az ajtot...8-)

Ha meg gyujtes miatt jonnek, akkor azt mondom, bocs, de nekem sem gyujt senki, pedig szegeny vagyok, meg bocs, de nincs itthon keszpenzem... 8-P

2008. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elfogadják, hogy keresztényként nem akarok csatlakozni jehova tanúnak, a normálisabbja, aki pedig értetlenkedik, az nekem már gyanús, hogy nem is azért jött, hanem az csak egy ürügy, felvett álca, hogy leellenőrizze, mikor vagyunk vagy nem vagyunk itthon, volt már ilyen betörés a környékünkön, szóval az erőszakosabbakra rá lehet csapni az ajtót, mert nem is biztos, hogy tanú.

A pénzgyűjtők legtöbbje tényleg kamu, ugyanis az alapítványok többsége nem ilyen formában gyűjt beteg gyerekek számára, ott vannak a tévés, rádiós reklámok, plakátok, internet, és mindegyiknek van egy számlaszáma, amire hivatalosan lehet utalni, kell, hogy legyen, ha ilyen nincs, az már nem arra gyűjt, amit mond, kérj számlaszámot, ha nem adnak, akkor nem azok, akiknek mondják magukat, ha tudnak adni, azt pedig interneten le tudod ellenőrizni, hogy valós-e (ugyanis ezek nyilvános számlaszámok), ha valós, akkor esetleg, ha módod van rá, utalhatsz is nekik, ha nincs, azért senki nem hibáztathat 2 kicsi gyerekkel.

2008. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Már van. XD
2008. nov. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszait és ötleteit!
2008. nov. 27. 17:41
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Akik háznál gyűjtenek, gyanúsak lehetnek. Persze nem minden esetben, karácsony előtt tényleg szoktak járkálni adományokért, de ők azért elég hihetően. Pld. hoznak szórólapot, ez utóbbi biztos. Eleve úgy csöngetnek be, hogy XY alapítványtól jöttek, megismertetnek röviden az egyesülettel/alapítvánnyal, adnak szóróanyagot, elmondják a célt, hogy épp mire gyűjtenek, általában jellegzetes pólójuk van, de ez nem mindig. Hoznak dobozt is, mely az alapítvány logójával van ellátva. Ha nem ismertetnek meg ezekkel a dolgokkal, 90 %, hogy kamu, kérdezz rá a számlaszámra.

Én, ha látom, hogy nagyon rámenősek, akkor megmondom, hogy elnézést, nem hiszek Istenben, csak önmagamban, ekkor általában a szívinkfartus kergeti őket.. ha normálisabbak, akkor elmondom, hogy épp nem érek rá, kifut a tej, vagy hív a férj, esetleg, hogy mindjárt el kell mennem. Annyi mindent ki lehet találni. :)

2008. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Tegyél ki egy táblát a kapura a következő feirattal:


Nem veszünk semmit,

nem adunk el semmit,

nem térünk át más vallásra!

Ezt a kutyák is tudják!


Nekem kint volt egy éven keresztül, aztán szétázott a laminálás, és kicseréltem egy "Kamerával megfigyelt terület" táblára, de azóta se jön senki.

2008. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: Képzeld el, nekünk volt, hogy tényleg el kellett mennünk, a kedves nénik addig vártak, míg tényleg el nem mentünk, kivárták, és még azt is nézzék, melyik zárat zárjuk. Nekem ez is gyanús volt, mindegy, hány évesek (jó, hát hozzám képest szumó alkatúak voltak, szóval jobb, ha nem kell leteperniük, hamarabb törne csontom). A végén az egyik lakó zavarta el őket, hogy ide ne járkáljanak, mert tényleg nagyon gyanúsan viselkedtek.
2008. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!