Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van olyan ember, aki így...

Van olyan ember, aki így viselkedik?

Figyelt kérdés
Új vagyok egy faluban nem rég köktöztem ide egy hónapja, aztán igyekszem mindenkit megismerni de van a szomszédom. Elég furcsa asszony mert mindig úgy viselkedik mint egy boszorkány, folyton átkozódik vagy a temetőbe jár. Van neki 3 macskája mind fekete és elég ilyesztő, a fiamat nem merem sokáig az udvarba hagyni egyedül mert a szomszéd mindig nézi őt. Lehet hogy paranoiás vagyok de ilyesztő, hogy valaki motyog a macskákhoz meg mikor senki nincs ott akkor is folyton szitkozódik, átkozódik.

2020. okt. 7. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Öm... Azt írod megismerni próbálod, de a leírásod feltételezés az asszonyrol.

Ha idős, akkor simán lehet, hogy rossz szokás a káromkodás, esetleg nincs kinek mondania, a temetőben szeretett személyt "látogat", a gyerek nézés töltekezés, a fekete cicakat meg sokan nem szeretik jó szivüen befogadta. Nem kell rögtön rosszat feltételezni.

Próbálj inkabb beszélgetni vele, vagy ha nagyon odzkodsz tőle, akkor a már megismert lakoktol puhatolozz.

2020. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Adom 1-es szavait, képzeld csak el milyen rossz lehet neki ha egyedül él besavanyodva a három cicájával. Ha nincs kihez beszélnie, hát akkor a macskákkal tárgyalja meg a nagy problémáit.

Köszönj neki napi szinten, faluhelyen illik a fiatalabbnak előre köszönni, megkérdezni hogy szolgál a szomszéd egészsége.

Ha egy kicsit bolond, akkor is érdemesebb nyugodt kapcsolatot kialakítani vele, hisz ő is csak ember, akinek nem tudod mit adott az élet.

Még ha boszorkány is, nem biztos hogy rossz szándékú, csak zsörtölődős. Szerettesd meg magatokat vele és ne bújkálj mert azzal csak felbőszíted. (nem óva intésből mondom, én is butaságnak tartom az ismeretlen emberektől való félelmet)

Mellesleg... és ha boszorkány akkor mi van? Ha tud egyet-s mást a régi falusi praktikákból meg babonákból? Szerintem csak egy szeretethiányos zsörtölődős nénike akinek hiányzik az unokája (ha van) és az egyetlen beszélgető társai a cicái.

2020. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Tehát van egy idős néni, akinek nincs már senkije, csak a macskái.

Ezekhez a macskákhoz szokott beszélni, mint más is az állataihoz... bár ő máshoz nem is nagyon tud, így velük foglalkozik.

Idős emberként nem egy szerettét vesztette már el és a temetőbe jár.

És te ebből azt szűröd le, hogy félni kell tőle és boszorkány? Vannak bajok az agyadban.

2020. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ijesztő
2020. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!