Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkedik minden ember...

Miért viselkedik minden ember ellenségesen az idegenekkel?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a tömegközlekedés során az emberek mindig rohannak, az udvariasság ritka. Nem baj, ne legyenek udvariasak, mindenki siet, de miért kell fellökni, lökdösődni, tolakodni, beugrani eléd, hogy le tudjon ülni a fiatal csaj és rögtön rávágja a táskáját a másik székre, hogy a barátnőjének is legyen hely, aztán rám néz és röhög. A képembe! Fellöknek, ha szólok miatta, nekik áll feljebb.

Biciklivel a közlekedés hasonló. Rám áll, majdnem nekem jön a biciklijével, babakocsit tol a bicikli úton, ha megkérem, hogy kicsit húzódjon le szélre, mert elmenni sem lehet mellettük, mert két babakocsis nő egymás mellett megy a felfestett bicikliút közepén, kioszt, hogy kussoljak és menjek a fenébe. Nem száguldozok, ha éppen csak gurulok és csengetek, hogy álljon félre a 20 gyalogos egy kicsit a bicikliútról, akkor ne száguldozzak. Körül sem néznek a gyalogosok, kilépnek elém a bicikliútra. Ha megállok, akkor meg sem köszöni.

Ha neten írok valakinek, hogy én is hasonlóképpen jártam, mint ő, és megtudtam, hogy nem szabad azt csinálni, amit ő is és én is megtettünk, utólag tudtam meg és tájékoztatom, hátha ő még nem tudja, akkor megkapom, hogy menjek a fenébe, nevetséges vagyok. Jó szándékot hírből sem ismerik.

Minden ember mindenre ugrik, agresszív, ordít, lökdös, mindenki hibás csak ők nem, felelősségvállalás nulla, de az arca mindenkinek óriási.

Miért ilyenek az emberek? Néhány évvel ezelőtt ez nem így volt. Legalábbis szüleim elmesélése alapján. Mi változott meg? Mi ez az ellenségesség? Mit lehetne tenni? Költözzek egy másik országba? Vagy mindenhol ilyenek az emberek?


2013. szept. 9. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem költözz. Mondjuk Oroszországba. És ha visszajössz, meglátod, mosolyogni fognak az emberek, és sírni fogsz örömödben, milyen toleráns és illedelmes mindenki.
2013. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én semmi ilyet nem tapasztaltam soha. Rendszeresen tömegközlekedem a két kisgyerekemmel, a kicsi még babakocsiban ül, és az emberek szinte versenyeznek, hogy ki segítsen felrakni a kocsit, ki fogja közben a nagyobbik kezét stb. Mindez Budapesten.
2013. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából most választ adtatok egy bennem régóta megfogalmazódott kérdésre, hogy velem van-e a baj. Úgy tűnik, igen :(

Én is pesti vagyok ám :) Árpád-híd környékén járok munkába is, itt is lakok.

2013. szept. 9. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazából az a meglátásom, hogy a bunkó emberek látnak mindenkit bunkónak. Bár az írásod alapján nem tűnsz annak, de gyanús hogy neked mindenki beszól, mindenkinek feljebb áll. Én is szoktam szólni ha valahol nem férek el, soha nem küldtek el melegebb éghajlatra, 99% röviden bocsánatot kér (minimum gesztussal, de szóban is sokszor). Máshogy kéne tekintened az emberekre.
2013. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért az erős túlzás, hogy mindenki bunkó. Bár az tény, hogy sok a bunkó, itt Pesten pláne, hiszen a bunkóságot jórészt a zsúfoltság generálja. Én is sokat biciklizek, de már csak nevetek azon, amikor a forgalom többi, a kreszt hírből sem ismerő résztvevője egymás torkának ugrik minden hülyeség miatt.

Rá se ránts, ez van, és attól nem lesz jobb, hogy felhúzod magad rajta. Dont worry, be happy! ;)

2013. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vagyis TRe ismered a kresz-t és biciklisként betartod?


(mert akkor láttalak tegnapelőtt az Andrássy-n. egy szemüveges 60 körüli nő vagy. Akarom mondani, Ön az, csókolom.)

2013. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem jártam tegnap előtt arrafelé, és 60 körüli nő sem vagyok. :) Viszont szabályosan közlekedem.
2013. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is ismerem a KRESZ-t, van jogsim is, mindig betartom. De nem járok az Andrássyn túl gyakran, biztos nem én voltam, ha tőlem kérdezted :) Egyébként nem vagyok bunkó, arra gondoltam, hogy azért húzom fel magamat ezeken, mert mindig betartom a szabályokat, ezért másoktól is elvárnám, és rossz, hogy sokszor mások nem tartják be. Ilyenkor úgy érzem, hogy én miért tartsam be, ha mások sem? Miért adjam meg valakinek az elsőbbséget, ha én nem kapom meg annak ellenére, hogy KRESZ szerint elsőbbségem van? Őket sem üti el senki. Bár mindig azt mondták nekem, hogy annak van elsőbbsége, aki erősebb. Ez kicsit szomorú.

De a közlekedésről és az emberekről mostanában kialakult véleményem valószínűleg összefüggésben van a nagy fokú munkahelyi stresszel, mert iszonyat sok munkánk van nagy felelősséggel, valószínűleg emiatt érzékenyebben érint a közlekedési szabályok megszegése :) Az lehet az utolsó csepp minden napom végén :)

Most, hogy belegondolok, az elmúlt két napban sokkal jobbnak láttam a közlekedési helyzetet, mert egy kevés munkát levettek a vállamról :) Most már biztos vagyok benne, hogy emiatt van.

2013. szept. 11. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Az egyetlen, amit az írásodból már én is tapasztaltam, azok a babakocsis anyukák. Gyakorlatilag azt hiszik, ők a világ közepe... Áttolják a lábadon a babakocsit, persze ha szólsz nekik, akkor te vagy a hülye, mert hát ő nemrég szült. Nem tudom, a szülés mióta jogosít fel arra, hogy ne légy tekintettel másokra, de mindegy.

A buszon viszont teljesen az ellenkezőjét tapasztalom: sokan segítenek, nem csak a babakocsit felvinni, de mondjuk egy nehezebb táskát, szatyrot - és nem csak időseknek. Ez alól kivételt képeznek a rosszabb környékeken iskolaidőben közlekedő "romajáratok".

Közlekedésben én is kvaanyázok sokat a volán mögött, viszont akkora paraszt nem lennék, hogy ezt bárki szemébe mondjam. Azt mondják, hogy ha nem káromkodsz a volán mögött, akkor nem is az utat figyeled. :) Azért én igyekszem szabályosan közlekedni, és elég felháborító, ha egy másik barom miatt veszélybe kerül az értékem, vagy akár az életem - ilyenkor nyilván cifrázom egy kicsit. Biciklin vagy gyalog viszont, ahol mindenki hallja, igyekszek befogni a számat, és magamban szitkozódok.

2013. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én közlekedek biciklivel, autóval, gyalog és babakocsival is, egyedül talán BKV-vel nem szoktam utazni, és mindenfajta "járművel" szabályosan közlekedem. Valamint akármilyen járművel is vagyok épp, mindig (vagy legalábbis gyakran) összeakadok a forgalom szabálytalankodó, beszólogatós, tülekedős, bunkó résztvevőivel. És persze rengeteg normálissal, meg időnként kimondottan jó fejekkel is.

Bár az, hogy valaki nem rég szült, tényleg nem jogosítja fel arra, hogy bunkó legyen, ez is olyasmi, mint hogy ha nagy a munkahelyi stressz, akkor minden stresszhelyzetet intenzívebben élsz meg, a közlekedés is jobban megvisel. Na, hát a szülés is, meg az, ha pici gyereked van, igencsak nagy stresszel tud járni, így - pusztán tapasztalatból - meg tudom érteni azokat az anyukákat, akik ingerültek.

Persze ettől még nincs joguk bunkónak lenni.

2013. szept. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!