Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális, ha így viselkedik...

Normális, ha így viselkedik egy 'keresztény' ember?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam a nagyszüleimben (hit / vallás / kereszténység szempontjából). Nem szeretik apámat (mostanság nem dolgozik, más téma, kérdés), elmondják mindenféle szemétládának, bántják a háta mögött. Ha apám itthon van, nem is jönnek el hozzánk (meg úgy alapjáraton sem). Fontosabb nekik anya húga, és a gyereke (lassan 4 éves lesz). Próbálják 'keresztény szellemben' nevelni a picit, de úgy látom, hogy ez amolyan állkereszténység. Az egy dolog, hogy megtanítják a picinek a mi Atyánkat, Pintér Bélát 'hallgattatnak' vele, és mondják, hogy 'Istenke szeret, meggyógyít', stb. A pici anyukája elég ideges típus, megüti és elég csúnyán beszél még a gyerek előtt is (több csúnya szót megtanult tőle, mosolyogva mondja, hiába mondom neki én is (anya is, meg nagyszüleimék is), hogy nem szabad....


Másik, anyát is bántják, ha rájuk jön (anyagiak miatt, amiről anya tényleg nem tehet). E mellett fiatalabb korában papa verte is anyát, és mamát is...


Ilyen lenne egy keresztény ember? Egy dolog az, hogy olvassák a Bibliát, útmutatót, stb, ha nem tudnak helyesen viselkedni.


Én látom ezt rosszul?



2013. febr. 15. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat és igazad van. Ez a viselkedés nem a keresztény viselkedés mintaképe. Viszont én úgy gondolom én is keresztény vagyok, de nem tudok tökéletesen viselkedni, de nagyon is törekszem rá. Lehet, hogy ők is így vannak vele, de az is lehet, hogy tényleg csak "keresztények" ezt elbírálni nem a mi feladatunk lesz. Hasonló problémám van itthon nekem van egy keresztény család elképzelésem, amit a szüleim nem úgy valósítanak meg... elég felszínesnek érzem itthon, sokszor még ellentmondónak is. Ezekből a hibákból tanulni kell és kizárólag a pozitív példákat erősíteni magunkban.:) Örülök, hogy te ezt felfedezted, hogy nem illő viselkedés, de nem csak a keresztényeknek nem az..:)
2013. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem egy keresztény ember Jézus útmutatása szerint él. És nem veri sem a feleségét sem a gyermekeit.

Mert ellenkezik az írásokkal


(Efézus 5:25) 25 Férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket, mint ahogy a Krisztus is szerette a gyülekezetet, és odaadta magát érte,

(Efézus 5:28-30) 28 A férjeknek ily módon úgy kell szeretniük feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, 29 mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti, mint ahogy a Krisztus is a gyülekezetet, 30 mivel az ő testének tagjai vagyunk.


egy férj ha kell meg tud halni a feleségéért, ahogy Jézus az emberekért.

S ha veri a feleségét, olyan a vers szerint mint ha saját magát verné, mert ők egy test valójában.


A biblia azt írja:

A férfi elhagyja anyját apját és ragaszkodik feleségéhez, így egy test.

Tehát valójában Ők egy új család. A szülők segíthetnek a gyermekeknek, de nem szólhatnak bele az új család életébe.


(1Péter 4:15) 15 Mindamellett egyikőtök se szenvedjen mint . . . . . .mások dolgába avatkozó. . .

(Efézus 4:31, 32) 31 Minden rosszindulatú keserűség, harag, indulat, ordítozás és becsmérlő beszéd távolíttassék el tőletek minden rosszasággal együtt. 32 Legyetek pedig egymás iránt kedvessé, gyöngéden könyörületessé, készséggel megbocsátva egymásnak, mint ahogy az Isten is készséggel megbocsátott nektek Krisztus által.


(1Timóteusz 5:12, 13) . . .. 13 Ugyanakkor azt is megtanulják, hogy tétlenkedők legyenek, a házaknál kódorogva; igen, nemcsak hogy tétlenkedők, de pletykálkodók is, és mások dolgába avatkozók, olyasmikről beszélve, amikről nem kellene.


Kérdezd meg, hogy ismerik e ezeket a verseket és ha igen akkor miért nem élnek ezek szerint?

2013. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy ez nem ember, de nem ítélkezhetnék.

De itt már nem csak kereszténységről, hanem normális, épeszű viselkedés hiányáról van szó.

Előttem jól írta valaki, hogy szembesíteni kellene őket ezekkel az igékkel, bár sok jót nem remélek.

2013. febr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki a keresztény ember?

Az aki templomba jár és imádkozik Istenhez?

Vagy az aki feltétel nélkül szeret?

Itt az útmutató Jézus szavaival;


"A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat."(Márk.12.31)

2013. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ítélkezhetünk a másik ember fölött, hogy ez helye, vagy helytelen.

Nincs olyan hívő család, aki tökéletes lenne, csak a bajokat, jobba el tudja takarni a külvilág elől.

Ahol emberek vannak, akár vallásosak, akár nem, ott előfordul probléma. Hogy csúnyán beszél?

Ennek valami oka biztosan van, hiszen ő is hallotta valahol. Tudod, hogy hol, és miért vette át? Ameddig ezt nem tudod, nem ítélhetsz. Szíve az helyén van, és ez a lényeg, a beszéden meg lassacskán lehet változtatni.

Akárhányszor akaratlanul is kimond egy csúnya szót, egy tíz forintost dob egy befőttes üvegbe.

Hogy veri a gyereket. Szerintem őt is verték.

Amilyen családból jött valaki azt fogja továbbadni, nagy valószínűséggel, ha tudatosan nem módosít rajta.

Úgymond neki ez lehet természetes, hiszen ő is ezt tapasztalta. Keresztény ember is csak egy ember. Ha jó van a szívébe akkor biztosan tudja, hogy nem helyes amit csinál, de mégis a tudatalattiéból megteszi. Beszélgess el vele erről, lehet, hogy ő ettől szörnyen szenved belül, mindig meg is bánja, de egyedül a helyzetén nem tud változtatni, akárhogy is akar.

2013. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!