Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A cigányok szokásai, kinézete...

A cigányok szokásai, kinézete sokkal inkább arab, török. Miért Indiával kötik akkor össze?

Figyelt kérdés
Én is az vagyok (nem az alja népe rétegből) szóval tudom hogy mit beszélek. Nálunk a nők térdig érő szoknyát hordanak, házasság a legfontosabb, stb. Külsőre pedig nagyon hasonlít! Míg az indiaiakhoz annyira nem is hasonlítunk, csak pár szó a nyelvben
2020. okt. 23. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert itt nem a kinézet számít, hanem a származás.
2020. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Mert Indiából származó népcsoport.

[link]

2020. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha Indiárabezek a jellemzők nem illenének rá.

Küllemben is hasonlít acigány meg az indiai.

2020. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van 1 arab barátom és a gyász szokásai pontosan olyan mint nálunk az
2020. okt. 23. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv is a hindivel rokon, és DNS vizsgálatok is az indiai eredetre mutatnak. A 2-ben olvasd el a wikipediás írást.
2020. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kultúrában hasonló a gyász szokások, és indiában van muszlim vallás is.
2020. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
India egy nagyon változatos ország. Rengeteg féle szokás és tradíció van jelen. Valószínűleg ismerőssel még nem találkoztál. Az ott lévő kulturák számát tekintve ez nem meglepő. Amikor Indiáról beszélnek az emberek, akkor általában Dél - India a téma, de az csak egy szelet a tortából. A déli és északi nyelvterületen nem is ugyanaz a nyelvcsalád az őshonos. Északon Indoiráni nyelveket beszélők vannak, délen druidák (nagyon leegyszerűsítve).
2020. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ha cigány lennék, indiai nyelven tanulnék és műszaki informatikus lennék. Meg sem kérdőjeleznék sem itthon, sem külföldön a származásom, sem a tényt hogy visszatérek a gyökereimhez. Lásd, a cigányság egy része indiai ereklyét és zászlót is tart otthon, de antropológiai értelemben egyetlen ember sem köthető homogén módon egy fajtához. Minden más csak tudat, ítélet és egyéb.
2020. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ ❤ legyetek szerencsések
2020. okt. 24. 09:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam Törökországban és egyáltalán nem hasonlítanak a cigányok a törökökre. Inkább a kurdokra hasonlítanak. Arab országban nem voltam de az itteni arabok alapján rájuk sem hasonlítanak.
2020. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!