Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha kitérő módon válaszolt a...

Ha kitérő módon válaszolt a beszédpartnerem a tegeződésre tett javaslatomra, azt hogyan értelmezzem?

Figyelt kérdés
Régebbi munkatársamnak mondtam a múltkor egy céges kiránduláson: - Amúgy annyi ideje együtt dolgozunk, hogy most már akár tegeződhetnénk is, nem gondolod? - Mire ő így válaszolt: - Nekem teljesen mindegy. Én magázódva is kedvelem Önt, talán azért tegeződés nélkül is érzi, hogy rokonszenves nekem. - Én ezt mondtam: - Persze, érzem, de már akkor nyelvileg is közelebb léphetnénk egymáshoz eggyel. - Ő meg így válaszolt: - Nem tudom, számomra irreleváns, hogy magázódunk vagy tegeződünk, egy nyelvi forma megváltoztatása úgysem változtat a lényegen. -

2020. okt. 31. 15:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Milyen feleség??? Neki nincs is felesége. Mindketten férfiak vagyunk.
2020. nov. 1. 15:19
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
milyen korosztaly vagytok? nem mindegy
2020. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan képzettek vagytok, vagy ő magasabban?

Talán ez az oka, hogy ne, akar tegeződni.

2020. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

Nem szeretek találgatni, de gondolhat arra, hogy tegeződésnél közelebb kerültök egymáshoz,ám ő semmit nem akar munkatársi kapcsolaton kívül.

.

Miért erőlteted a tegeződést, miért érezteted úgy vele, hogy kényszeríteni akarod erre? Ezzel csak növeled a távolságot köztetek, hiszen olyat kérsz!követelsz tőle, kényszerítesz rá, amit ő nem kimondottan akar.

Veheti úgy, hogy már az első esetben nem tartod szem előtt, nem tiszteled kivánságát.

2020. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ugyanazon az egyetemen szereztünk diplomát, voltak is közös tanáraink. Nincs köztünk végzettségbeli különbség, sőt: én azóta egy magasabb végzettséget is szereztem, tehát ha úgy vesszük, én vagyok a képzettebb kettőnk közül.
2020. nov. 19. 20:54
 16/23 anonim ***** válasza:

Egyébként a munkahelyen mindenki magáz mindenkit?

Ha igen, akkor lehet ez is az oka, hogy ehhez szokott hozzá x év alatt.

Furcsa, távolságtartó alakról lehet szó.

2020. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Vagy neked van egy roma árbázatod...
2020. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nincs roma ábrázatom, jó családból jövök. A munkahelyen többnyire tegezik egymást a kollégák, kevés a magázódó típusú munkatárs. Ő ezen kevesek közé tartozik. De furcsa módon jó néhány fiatalabbal ő is tegeződik.
2020. nov. 20. 16:46
 19/23 anonim ***** válasza:
Mekkora a korkülönbség? (Miért érzem úgy, hogy ő az idősebb?)
2020. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Én volnék az idősebb 5 évvel. Én 1975-ben születtem, ő 1980-ban.
2020. nov. 20. 23:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!